1 % podatku

MKS Polonia Przemyśl informuje, że wypełniając rozliczenie podatkowe PIT za rok 2016 można przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego, którą jest nasz klub.
Przekazane środki wspomogą działania statutowe naszego stowarzyszenia.
Numer KRS: 0000089943 , który należy wpisać w zeznaniu podatkowym
Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę na naszą organizację.

Szachy

Subskrybuj Szachy

Wyniki rozgrywek o mistrzostwo III ligi szachowej ()

20-06-2016 08:19
W dniach 18-19.06.2016 r. w Czudcu odbył się drugi zjazd drużyn walczących o mistrzostwo 3 ligi szachowej w której uczestniczyła drużyna naszego klubu.

3 liga szachowa ()

30-05-2016 09:41
W dniach 27-29.05.2016 r. w Czudcu odbył się pierwszy zjazd drużyn walczących o mistrzostwo 3 ligi szachowej w której uczestniczyła drużyna naszego klubu.

II Liga Szachowa ()

18-09-2012 07:40
Sukcesem zakończyła się wyprawa szachistów MKS „Polonia” Przemyśl nad morze, gdzie w Łazach k/Koszalina w dniach 01-09 września br. zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga Szachowa. W gronie 32 zespołów z całej Polski nasi szachiści wywalczyli wysokie 19-te miejsce, gwarantujące utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej (trzy pierwsze zespoły – awans do I Ligi, 8 ostatnich – spadek do III Ligi).

Kolejny sukces szachistów! ()

26-09-2011 16:34

Zakończyły się rozgrywki II ligi szachowej. Zawody zostały rozegrane w Mrzeżynie k/Kołobrzegu w dniach 3-11 września. Startowały 32 zespoły. Z tej stawki 8 ostatnich drużyn spadło do III ligi.

Dobry występ nowego zawodnika Polonii na turnieju szachowym w Leżajsku ()

31-05-2011 22:09

W rozegranym 29.05.2011 w Leżajsku IX Międzynarodowym Turnieju Szachowym zawodnik Polonii 19 letni Daniel Lusio zajął wysokie 3 miejsce. W silnie obsadzonej grupie A walczyło 75 zawodników, medalowe miejsce naszego nowego zawodnika jest bardzo dobrym osiagnięciem - gratulujemy!

Szachy - Polonia w II lidze ()

23-05-2011 09:49

Drużyna Polonii zwyciężyła w rozgrywanych pod Rzeszowem rozgrywkach 3 ligi podkarpackiej. W drugiej części rozgrywek Polonia z zajmowanego na półmetku 2 miejsca przesunęła się na pozycję lidera. Po twardej walce do ostatniej partii - ostatniej kolejki rozgrywek nie pozwoliła przegonić się rywalom. Oprócz zwycięstwa drużyna uzyskała awans do ogólnopolskiej II ligi (planowane na wrzesień w Mrzezynie nad Bałtykiem). Sukces ten jest najwiekszym osiagnięciem przemyskich szachów w rozgrywkach seniorskich od ponad 30 lat.

Cel występów czyli miejsce w górnej połowie tabeli jaki stawiano przed drużyną przed rozpoczęciem rozgrywek został szybko osiągnięty, kiedy pojawiła się szansa na wygranie ligi (2 miejsce na półmetku) drużyna przed drugą częścią rozgrywek jeszcze bardziej skonsolidowała się i postanowiono zaryzykować agresywną grę o zwycięstwo kosztem asekuracji i pilnowania wyniku. Ta taktyka sprawdziła się, pozwoliła na dogonienie najgroźniejszego rywala i zajęcie 1 miejsca w rozgrywkach.

Za zwyciestwo w lidze Polonia otrzymała okazały puchar a zawodnik Marcin Muc nagrodę za najlepszy wynik na 2 szachownicy. Sukces tym większy, że zwycięstwo osiagnięto bez porażki przy 4 remisach i 7 wygranych meczach, a najlepszym meczem drużyny uznano rozgromienie silnego zespołu Zelmeru Rzeszów 5:1.

Szachy - III Liga ()

16-05-2011 14:03

Drużyna Polonii bardzo dobrze wystartowała w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi podkarpackiej w szachach. Po rozegraniu 6 z zaplanowanych 11 kolejek Poloniści zajmują 2 miejsce ze stratą 1 punktu do lidera, nie ponosząc jak dotąd porażki. Nasza drużyna 3 mecze wygrała i 3 zremisowała. Zakończenie rozgrywek nastąpi dnia 22.05.11.

III Liga Podkarpacka Seniorów ()

12-05-2011 19:13

Drużyna Polonii Przemyśl weźmie udział w rozgrywkach 3 ligi w szachach. Rozgrywki odbędą się w dniach 13-15.05 i 20-22.05 w Lubeni pod Rzeszowem. Z powodu reorganizacji rozgrywek (funkcjonuje 4 i 5 liga) z ligi spada od 4 do nawet 6 drużyn z 12 występujących. Realnym celem Polonii jest zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli.

Strona internetowa rozgrywek

Kolejne szachowe sukcesy Przemyślan ()

16-12-2010 17:39

W dniach 10 i 11 grudnia br. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach. Wydarzenie to zgromadziło wokół stołów szachowych, aż 216 zawodników, w tym gronie 3 arcymistrzów i 15 mistrzów międzynarodowych. W doborowym gronie nie zabrakło reprezentantów Przemyśla. W zawodach udział wzięli Mistrz FIDE Karol Rawicz - student Politechniki Łódzkiej - zawodnik MKS Polonia Przemyśl, który zdobył 4 miejsce i 3 miejsce w kategorii Politechnik oraz Marcin Muc, który uplasował się na 11 miejscu.

Szachy - 3 liga ()

21-06-2009 09:26

Drużyna Polonii udanie wystąpiła w rozgrywkach 3 ligi szachowej. Zawody odbywały się w dniach 10-14.06. w Lesku. Występując jako beniaminek Polonia zajęła najlepsze w dotychczasowych występach - 6 miejsce. Rozgrywki wygrał zespół Hetmana Pilzno i awansował do 2 ligi. Do 4 ligi spadają drużyny Lotnika Mielec i TTS Tarnobrzeg a zagrożone są Markowia Markowa oraz Staroniwa Rzeszów. Dla Polonii punkty zdobywali (zdobyte punkty z liczby rozegranych partii)