26 kolejka IV ligi sezonu 2017/2018

Dodaj do:

Po ostatnim blamażu w Dębicy w sobotę 28.04.2018 r. zgodnie z terminarzem, nasza "Barcelonka" podejmowała zespół z Boguchwały i chyba nikt nie był optymistycznie nastawiony do tego meczu.


   4(4)


   2(2)

Bramki:
1:0 - Wanat - 7'
         2:0 - Sedlaczek - 24'
    3:0 - Vorobei - 34'


   4:2 - Vorobei - 44'3:1 - Dąbek - 35'
                    3:2 - Szczoczarz - 42' - karny
Składy:
Polonia: Lipka, Solarz, Kocój, Załoga, Soból, Vorobei, Szpakowski, Kazek, Wanat, Bańka, Piątek
Rezerwa: Cisek, Sedlaczek, Broda, Stysiał, Głuszko, Blachuciak, Karakuszka,
Izolator: Lewandowski, Dąbek, Szkolnik, Zieliński, Wilk, Cupryś, Szymański, Rębisz, Kachniarz, Bogcz, Szczoczarz
Rezerwa: Ziobro, Domin, Dobrzański, Worosz, Sitek, Wiącek, Gajdek

Po ostatnim wyjazdowym, kompromitującym meczu nikt nie dawał szans naszemu zespołowi na korzystny wynik z wiceliderem rozgrywek. Zarząd Klubu w ostatnim momencie (piątek) zmienił trenera naszej "Barcelonki" zatrudniając Mariusza Sawę - znanego, byłego zawodnika Polonii a obecnie szkoleniowca zespołów z Podkarpacia i Lublina.
Ten ruch spowodował, że nasz zespół od pierwszego gwizdka był zespołem dominującym i już w 7 minucie wyszedł na prowadzenie po ładnej akcji Wanata. Ten zawodnik zaraz został zmieniony (odczuwał uraz wcześniejszej kontuzji) i jego zmiennik - Sedlaczek - dosłownie w pierwszej swojej akcji podwyższył rezultat na 2:0. Polonia dalej dominowała na boisku i po kolejnych 10 minutach Vorobei sprytnym strzałem podwyższa wynik. W tym momencie nadszedł moment dekoncentracji i goście zdobywają gola kontaktowego a za chwilę sędzia dyktuje karnego, którego również przyjezdni wykorzystują. Po tym okresie końcówka pierwszej połowy znów należy do gospodarzy i po rzucie wolnym Vorobei ustala wynik meczu.
W drugiej połowie mecz obfitował w wiele ciekawych akcji z jednej i drugiej strony ale wynik nie uległ zmianie.
Gratulujemy pierwszego wygranego meczu w rundzie wiosennej i liczymy na to, że teraz POLONIJKA wróci na swoje tory i będzie dalej groźnym zespołem w walce o awans.