Zmarł Jerzy Miśkiewicz - wieloletni prezes klubu

Jerzy Miśkiewicz -/1933-2011/ Honorowy Prezes Klubu Sportowego "Polonia", wieloletni Prezes tego klubu. Pierwsze spotkanie z Polonią nastąpiło w 1955 roku, przyjeżdżając do Przemyśla osiadł na stałe, był najlepszym jej zawodnikiem, lubianym i podziwianym za świetne dryblingi i wspaniałe bramki. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, pracował jako trener, był wychowawcą wielu znanych zawodników. Później zostaje aktywnym działaczem klubowym, członkiem władz i wieloletnim prezesem klubu. Był prezesem całkowicie oddanym sprawom rozwoju tego mającego 100 - letnią historię Klubu.

Był działaczem samorządowym, radnym Rady Miejskiej, działaczem związkowym związanym z "Solidarnością". Działa w stowarzyszeniach i Związkach sportowych, prezes TKKF "Przystań" i federacji "Ogniwo", członek władz wojewódzkich. Był organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych w mieście i regionie. To on był inicjatorem festynu rodzinnego "Życia Podkarpackiego i Służb mundurowych" z którego dochód przeznaczony był na wypoczynek dzieci, a ostatnia Olimpiada dla Przedszkolaków zyskała mu uznanie tych najmłodszych mieszkańców miasta.

Wiele pomysłów i niezrealizowanych celów przerwała jego bolesna dla wszystkich śmierć, tak nagle. Nie tak dawno cieszyliśmy się z obchodów 100-lecia Polonii, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia, spotkanie z wieloma kolegami napawało go optymizmem. "Nuneczko" będzie nam Ciebie brakować. Żegnaj drogi Jurku.

Pogrzeb we wtorek 19 kwietnia o godz.14.00 na Cmentarzu Zasańskim.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Kategorie: