W derbach wysokie zwycięstwo Znicza

Znicz Jarosław - MKS Polonia Przemyśl     79:47    (20:16, 13:13, 22:10, 24:8)

Statystyki

Choć pierwsza połowa zapowiadała dość wyrównane spotkanie, jarosławianie wykorzystując kiepską postawę Polonii w dwóch ostatnich kwartach pozbawili ją wszelkich złudzeń wygrywając aż 79:47!

Mecz otworzyła "dwójka" Bartosza Bala. Na odpowiedź Znicza nie musieliśmy długo czekać. Do wyrównania doprowadził Zając. Chwilę później akcja 2 plus 1 Tomka Przewrockiego dała nam prowadzenie 2:5. I jak się później okazało tego dnia był to ostani korzystny rezultat dla Przemyskich Niedźwiadków. Po 5 pkt Artura Mikołajki to przemyślanie do końcowej syreny musieli gonić wynik. Pierwszą kwartę z czteropunktową przewagą wygrali gospodarze (20:16). Po krótkiej przerwie gra się nieco uspokoiła. Na przemian trafiali zawodnicy obu drużyn. I po tak wyrównanej kwarcie (13:13) podopieczni Krzysztofa Młota nadal tracili tylko 4 pkt do Znicza.

To, co zobaczyliśmy po przerwie, ciężko opisać. Już po 5 minutach gry jarosławianie odskoczyli na 12 oczek i patrząc na grę polonistów chyba nikt nie miał wątpliwości, że 2 pkt zostaną w Jarosławiu. Niedźwiadki kompletnie nie radziły sobie pod koszem, a wszelkie ataki zatrzymywały się w gąszczu rąk jarosławskiej obrony. Jednak to w ostatniej części gry przemyślanie zostali kompletnie zdeklasowani. Po trafieniu Bala zza linii 6,75 m Polonia aż przez 7 minut nie zdobyła żadnego punktu! W tym czasie przewagę Znicza systematycznie zwiększali... wychowankowie Polonii - Kuba Musijowski i Grzesiek Płocica. Nasi gracze nie mieli już nic do powiedzenia. Derby zdecydowanie dla Znicza.