Siatkarki - 12 kolejka

MKS POLONIA POSiR Przemyśl - MUKS OLIMP Czudec     3:1    (25:15; 25:21; 18:25; 25:21)

Aktualna tabela

Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl: Joanna Wiśniowska –kapitan /rozgrywająca/, Anna Domańska /przyjmująca/, Katarzyna Kruba /atakująca/, Kamila Presz /środkowa/, Lilia Winiarska /środkowa/, Aleksandra Kępczyńska /przyjmująca/, Agnieszka Galanty /libero/ oraz Angelika Makuchowska, Katarzyna Pawłowska, Sylwia Wolańska, Karolina Pawłowska, Monika Tarnawska.
Trener: Jan Buć

Kolejna wygrana przemyślanek za trzy punkty. Zespół z Czudca, w dużej części oparty o zawodniczki trenujące wcześniej w klubach rzeszowskich, tylko w pierwszym secie praktycznie nie stawił oporu Polonii. Na początku tej odsłony mocne i kontrolowane zagrywki Oli Kępczyńskiej pozwoliły wypracować zdecydowaną przewagę gospodyniom (9:2). Następnie dobra gra całego zespołu oraz skuteczne ataki Lilii Winiarskiej i Ani Domańskiej doprowadziły do zwycięstwa w tym secie do 15. Ale już pozostałe sety były do końcowych punktów zacięte. Po dwóch wygranych partiach, w trzecim secie pewne siebie przemyślanki spokojnie kontrolowały grę do stanu 18 do 14 dla Polonii. Przy tym wyniku na zagrywkę weszła kapitan gości Karolina Wójcik i nastąpiło załamanie gry gospodyń. Przyjezdne, przy miernej walce przemyślanek zdobyły kolejno 11 punktów wygrywając seta do 18. Na szczęście w czwartym secie przemyślanki poprawiły zagrywkę i odbiór, ze skrzydła kilka skutecznych ataków wyprowadziła Kasia Kruba, co przyniosło końcowy sukces Polonii.

„Polonia” zajmuje obecnie 5 miejsce w lidze a następne, kończące rozgrywki mecze przemyślanki rozegrają w Rzeszowie 26 lutego z AZS UR Rzeszów i 27 lutego w Jaśle z wiceliderem MOSIR Jasło.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Zdjęcia: Piotr Wróbel

Kategorie: