Siatkarki - 1 kolejka

MKS Polonia POSIR Przemyśl - KS WISŁOKA Dębica     2:3     (23:25, 25:11, 25:17, 23:25, 12:15)

Rozpoczęły się rozgrywki III Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. W pierwszym spotkaniu zawodniczki MKS Polonia POSIR Przemyśl, jako gospodynie rozegrały bardzo emocjonujący i dość pechowy dla nich, mecz z drużyną KS WISŁOKA Dębica. W III ligowym zespole nastąpiły bardzo duże zmiany kadrowe. Trzy zawodniczki grające w pierwszej „szóstce”, Kasia Pawłowska, Kasia Kruba i Ania Domańska rozpoczęły studia poza Przemyślem. Podstawowa przyjmująca Aleksandra Kępczyńska na początku sezonu doznała kontuzji a dzień przed meczem skręcenia kostki doznała główna atakująca Lilia Winiarska. W ich miejsce weszło kilka dziewcząt z grupy młodszej /kadetki/ Pawłowska, Dergun, Wolańska oraz nowa zawodniczka Tereszczak grająca na pozycji środkowej. Był to dla nich debiut w III ligowych rozgrywkach.

Każdy set w meczu inaugurującym rozgrywki przemyślanki, głównie dzięki zagrywkom Asi Wiśniowskiej zaczynały od zdecydowanego prowadzenia. W secie drugim i trzecim przyjezdne nie miały praktycznie nic do powiedzenia przegrywając do 11 i 17. Ataki ze skrzydeł Presz i Wolańskiej były nie do obrony dla drużyny gości. Również dobrze prezentowały się w obronie, grające na pozycji libero Galanty i Pawłowska. Niestety w pozostałych setach pomimo początkowej przewagi Polonii dębiczanki doprowadzały do wyrównania a następnie zwyciężały w końcówkach. W tych końcowych elementach meczu widać było brak Lilii Winiarskiej, podstawy linii ataku drużyny. Ogółem w meczu przemyślanki zdobyły 108 pkt. a ich przeciwniczki 93 pkt.

Następne mecze przemyślanki rozegrają w 15.10.2011 w Sanoku z PBS BANK "Sanoczanka" Sanok i 22.10.2011 /sobota/ godz. 12.00, /Hala POSIR Przemyśl/ z AZS UR Rzeszów.

Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl: Joanna Wiśniowska –kapitan /rozgrywająca/, Kamila Presz /przyjmująca/, Angelika Makuchowska /atakująca/, Sylwia Wolańska /przyjmująca/, Magdalena Tereszczak /środkowa/, Katarzyna Dergun /środkowa/, Agnieszka Galanty /libero/, Karolina Pawłowska /libero/, oraz Małgorzata Potoczna, Adrianna Łucka i Barbara Smyk . Trener: Jan Buć

Kategorie: