Siatkówka plażowa kadetek i juniorek

Rozpoczęły się rozgrywki siatkówki plażowej w sezonie 2011. Najpierw rozgrywki zaczęły juniorki i juniorzy, którzy w dniu 18.06.11 r. w Krośnie rozegrali finały mistrzostwa województwa a dzień później kadetki i kadeci. Do rozgrywek dziewcząt /startowały 32 drużyny/ przystąpiło również 4 pary reprezentujące UKS „Gim. nr 1 – Polonia” z Przemyśla. Dziewczęta po skończeniu sezonu halowego już od kwietnia przygotowywały się do tych mistrzostw. Ciężka praca treningowa przyniosła bardzo dobre efekty. Przemyślanki Katarzyna Dergun i Sylwia Wolańska, zdecydowanie zwyciężyły w kategorii kadetek. Druga z przemyskich par Katarzyna Pawłowska i Adrianna Łucka zdobyła srebrny medal mistrzostw w kategorii juniorek. Również dobrze wypadły pozostałe dwie pary Monika Tarnawska i Karolina Pawłowska oraz Agnieszka Wajda z Adrianną Łucką, które w kategoriach juniorek i młodziczek zajęły czwarte miejsca.

Należy wspomnieć, że trzy nasze zespoły są rocznikiem młodsze od pozostałych zawodniczek i dlatego jest nadzieja na równie dobre wyniki w latach następnych.

W kategorii juniorów wystartowała jedna przemyska para, Jakub Jaromi i Damian Rysak. Chłopcy po początkowych zwycięstwach przegrali mecz o wejście do finałowej czwórki i zakończyli zawody na piątym miejscu.

Ponieważ pierwsze czwórki eliminacji wojewódzkich są premiowane awansem do dalszych gier, wszystkie przemyskie pary zakwalifikowały się do półfinałów Mistrzostw Polski, które w tym roku będą rozgrywane na początku lipca w Krośnie.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Kategorie: