Resovia Rzeszów w Przemyślu

W najbliższą sobotę w Przemyślu goscić będziemy rzeszowską Resovię, której do III- ligowego awansu brakuje postawienia przysłowiowej kropki na "i". Kibice Resovii mają nadzieję, że kropka ta zostanie postawiona właśnie w meczu z naszą "Barcelonką", stąd zapowiedź ich masowego przyjazdu (ok. 500osób) do Przemyśla specjalnym pociągiem.
   Historia spotkań Polonii z Resovia datuje się od dawien dawna, wszak to jedne z najstarszych klubów na podkarpaciu. W ostatnich pojedynkach pomiędzy niedzielnymi rywalami padły następujace rezultaty. W sezonie 2005/2006:

• w Przemyślu wygrała Polonia 1:0 po golu Piotra Marszałka,
  • w Rzeszowie natomiast wygrała Resovia 2:1 (br. Andrzej Kot). Warto zaznaczyć, że tą wygraną Resovia uratowała IV-ligowy byt.
  • w rundzie jesiennej obecnego sezonu w Rzeszowie lepsi byli gospodarze wygrywając 3:0.
   W tabeli rzeszowianie prowadzą zdecydowanie, mając na koncie 72 pkt i o 12 wyprzedzają tarnobrzeską Siarkę.
W 13 meczach rundy wiosennej:
  • Resovia zgromadziła 34 pkt br. 31:6,
  • Polonia natomiast zdobyła 30 pkt br. 24:10.
Najskuteczniejszym zawodnikiem rzeszowian jest były gracz Igloopolu - Bartłomiej Bogacz, który strzelił dla swoich barw 18 goli. Spotkanie dwu najlepszych drużyn w rundzie wiosennej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i na pewno nie zabraknie w nim emocji.

Zapraszamy - sobota godz.16.

(Eli)
Zestawienie 31 kolejki: