Polonia - Sokół Nisko

W najbliższą sobote przemyska Polonia spotka się na własnym boisku z drużyną Sokoła Nisko.
   Drużyna nasza bedzie miała możliwość rehabilitacji po ostatniej wpadce przed własną publicznością z zespołem Żurawianki. W 26 kolejce spotkań zarówno Polonia jak i Sokół podzielili się punktami ze swoimi przeciwnikami: Polonia na wyjeździe w Mielcu (2:2), Sokół u siebie z Siarką (0:0). Zespól Sokoła ostatnimi czasy balansuje na granicy Ligi okregowej i rozgrywek czwartoligowych. W sezonie 2002/03 w rozgrywkach o mistrzostwo czwartej ligi zajął 11 miejsce, w nastepnym sezonie zanotował spadek, by w sezonie 2004/05 ponownie awansować. Sezon 2005/06 zakończyli na 9 miejscu. W bieżących rozgrywkach znowu widmo spadku zagląda im w oczy. W obecnych rozgrywkach Sokół odniósł 8 zwycięstw, w tym 3 na wyjeździe. Drużyna ta potrafi robić niespodzianki, o czym świadczą wyjazdowe zwycięstwa z Resovią (1:0), czy w zwycięstwo w Lesku z Galicją (2:1). W rundzie wiosennej zespół z Niska na wyjazdach dwa razy wygrał, raz zremisował i raz przegrał.
   Polonia z Sokołem w dwóch ostatnich sezonach spotykała się trzykrotnie, zawsze wychodząc z tych konfrontacji zwycięsko. W ubiegłym sezonie w Nisku wygralismy 2:0 po bramkach Rafała Weja i Marka Gwoździa, u siebie zaś zwyciężyliśmy 3:0, a bramki dla naszych barw zdobywali- Robert Czyryk, Marek Rybkiewicz i Wiktor Solarz. W pierwszej rundzie obecnego sezonu w Nisku wygrała Barcelonka 2:1 po golach Mariusza Sawy i Marka Rybkiewicza. Warto zauważyć, że z dotychczasowych strzelców bramek dla Polonii w meczu sobotnim wystąpi tylko Marek Rybkiewicz. Najlepszymi strzelcami druzyny gości w obecnym sezonie są: Jacek Orliński - 7 goli oraz Damian Juda i Adam Surma po pięć goli.
   Mecz zapowiada się atrakcyjnie i na pewno nie zabraknie emocji. Zapraszamy więc wszystkich kibiców w sobotę na stadion Polonii. Poczatek meczu o godz.16.