Nowy sezon przed nami, co nas czeka

Adam Lisowiec – prezes
Rok 2009 był rokiem jubileuszu 100 lecia Polonii. Składam jeszcze raz serdeczne życzenia wszystkim "polonistom" i podziękowania za wkład w wielkość klubu. Dopiero w tym roku spełniły się marzenia i oczekiwania piłkarzy, działaczy i kibiców. Polonia uzyskała awans do III ligi. Teraz trzeba to umocnić i myśleć co dalej. Jedno jest pewne –musimy iść do przodu, nie wolno nam sie cofać!.
Co się zmienia w klubie?
Widoczne są zmiany na stadionie. Wreszcie po wielu latach mamy piękny i funkcjonalny budynek klubowy. Będzie on służył piłkarzom i wszystkim ćwiczącym w drużynach klubowych. Zrobiono ogrodzenie, wygląd trochę sie poprawił, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Myślę, że przy pomocy miasta, a szczególnie Prezydenta oraz środków, o które zabiegamy będzie można wykonać pozostałe prace. Mam na myśli trybuny i siedzenia. Przed zespołem stawiamy sobie jeden cel budowa zespołu, który zajmie bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Po rundzie jesiennej będziemy mogli sprecyzować nasz cel.. Drużyna ma grac dla kibiców, tak żeby na meczach było ich coraz więcej. Dobra wiadomość dla kibiców koszykówki. Zespół Polonii został zgłoszony do rozgrywek II ligi. Mamy trenera, oraz dopinamy skład, który ma być powrotem "Przemyskich Niedźwiadków" na krajowe parkiety.
Cieszymy się też z odrodzenia się kobiecej siatkówki. Po okresie dobrej pracy w grupach młodzieżowych, należy wykonać krok do przodu i spróbować sil w rozgrywkach III ligi, będziemy dziewczynom kibicować w hali POSiR. Nowe otwarcie na następne 100 lecie napawa optymizmem. Dobra praca z młodzieżą w sekcjach piłki nożnej, koszykówki, siatkówki , szachach pozwala wierzyć ze Klub Sportowy Polonia podtrzyma swoje tradycje sportowe i będzie się rozwijał.

Krzysztof Stefanowski – trener
Końcówka sezonu była bardzo nerwowa, ale udało nam sie zmobilizować i wygrać to, co należało, aby awansować do III ligi. Skład drużyny, jej szkielet nie zmienił się, a po uzupełnieniu zespołu takimi zawodnikami, jak: Tyrawski, Gawłowski, Jaremczuk i doświadczonym bramkarzem Wierzgaczem wyraźnie wzmocniliśmy się. Skład personalny zespołu z pewnością pozwoli nam walczyć o środek ligowej tabeli. Marzenia są większe, ale zweryfikują je pierwsze mecze, ponieważ kontakt z drużynami grającymi w tej lidze Polonia miała dosyć dawno. Mecze sparingowe nie odzwierciedlają pełnych możliwości zespołów, liga to cos innego. Twierdzę, ze nie powinno być źle, jestem dużym optymista.

Paweł Załoga - kapitan drużyny
Ogromnie sie cieszę wraz z całą drużyną z awansu do III ligi. Wbrew niektórym malkontentom i ich twierdzeniom o braku chęci grania oczko wyżej, końcówka należała do nas. Mnie przyszło cieszyć się z awansu po raz kolejny, oby przygoda trwała dłużej. Czeka nas bardzo trudny sezon. Brak kontaktów z zespołami grającymi w III lidze będzie stanowić niewiadomą, ale podejdziemy do pierwszych meczów z ogromna wola walki i zwycięstw. Jesień zweryfikuje nasze ambicje. Zapraszam więc wszystkich kibiców do liczniejszego przychodzenia na mecze. Musimy pokazać silę "przemyskiej Barcelony".

kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Kategorie: