Klasa A - 8 kolejka

San Ostrów - Bendiks Polonia Przemyśl II     0:3     (0:1)

Polonia: Przybyszek – Zwoliński, Olejarz (46’ Pikłowski), Andruszewski (c), Kurylak – Żyga (68’ Magierski), Delikat, Barszczak (74’ Maciołek), Berezowski (46’ Wiśniowski) – Kwolik, Kazek (81’ Kruk)
Rezerwa : Pikłowski, Wiśniowski, Kruk, Brudek, Maciołek, Magierski, Wojdyło

Bramki: Żyga 21’, Kwolik 65’, Maciołek 78’

W 8 kolejce „A” klasowych rozgrywek Bendiks Polonia Przemyśl II rozegrała wyjazdowe spotkanie z Sanem Ostrów. Początek spotkania wyrównany, gospodarze próbowali zaskoczyć Polonie wysokim pressingiem, z którym nasi zawodniczy radzili sobie bardzo dobrze i z każda upływająca minutą meczu przejmowali inicjatywę i dyktowali tempo gry. W 21 minucie efekty dobrej gry „second team” zostały udokumentowane bramką. Po ładnej akcji lewą stroną gola głową zdobywa Żyga po dośrodkowaniu Kazka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie ale godny pochwały jest styl gry przemyskiej barcelonki, która bardzo dobrze operowała piłką i umiejętnie przenosiła ciężar gry zmuszając tym samym graczy Sanu do biegania. Po przerwie trener Andruszewski zdecydował się na dwie zmiany, wracającego do gry po kontuzji Olejarza zmienia Pikłowski a za Piotra Berezowskiego pojawia się Wiśniowski. Obraz spotkania po przerwie nie uległ zmianie Polonia prowadziła grę i stwarzała sobie sytuacje, gospodarze zaś ograniczeni byli jedynie do wyprowadzania sporadycznych kontrataków oraz stałych fragmentów na połowie przemyskiej barcelonki. W 65 minucie błąd obrońców Sanu wykorzystał Michał Kwolik i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy pewnie zdobywa drugą bramkę dla „second team”. Wynik spotkania ustalił Maciołek, który wykończył dobrze rozegrany rzut z autu Polonii na wysokości pola karnego gospodarzy i w 78 minucie było 3-0. Warte dodania jest to że był to pierwszy kontakt z piłką zawodnika rezerw gdyż chwile szybciej pojawił się na boisku.

Kolejny mecz Bendiks Polonia Przemyśl II zagra na własnym stadionie 25 września o godz. 16:00 z Czarnymi Bolestraszyce, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć