Klasa A - 11 kolejka

Bendiks Polonia Przemyśl II - Fenix Leszno     1:1     (0:0)

Polonia: Przybyszek – Gudzelak, Zwoliński, Andruszewki (c), Kurylak – Berezowski, Delikat, Kościelny (75’ Kawecki), Wojdyło – Kazek A, Kucab
Rezerwa: Wiśniowski, Brudek, Kruk, Maciołek, Rodzeń, Kawecki

Bramka dla Polonii: Zwoliński 75’

W meczu na szycie przemyskiej „A” klasy rezerwy Polonii Przemyśl zremisowały na własnym stadionie z aktualnym liderem rozgrywek Fenixem Leszno. Spotkanie od początku zdominowali Poloniści,którzy bardzo dobrze operowali piłką i mieli ogromną przewagę w jej posiadaniu. Drużyna z Leszna ograniczyła się w tym spotkaniu do bardzo głębokiej defensywy i taktyką „faja w przód” liczyła na kontrataki. W pierwszej połowie Polonia nie pozwoliła gościom na zbyt wiele, ale też sama nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki mimo dobrej gry i wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki, jedną z nielicznych akcji zakończonych strzałem była akcja Mateusza Kurylaka, który mocno uderzył sprzed szesnastki ale piłka powędrowała nad poprzeczką. W drugiej odsłonie tego spotkania Przemyska Barcelonka wyraźnie chciała podkręcić tempo i zaangażować większą ilość zawodników w akcje ofensywne jednak wszystkie ich starania były jak przysłowiowe „bicie głowa w mur”, gdyż skomasowana obrona gości konsekwentnie przerywała ataki gospodarzy. W 56 minucie ku zaskoczeniu wszystkich Polonia traci bramę za sprawą kontrataku gości. Po stracie gola Przemyska Barcelonka z jeszcze bardziej zepchnęła Fenixa do obrony i starała się doprowadzić do remisu. Wyrównanie przyszło w 75 minucie kiedy to z prawej strony bardzo dobrze pokazał się Zwoliński zszedł zwodem do środka i huknął z 20m, piła odbijając się od słupka wpadła w okno bramki gości i bezradny bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Po zdobyciu bramki Polonia starała się przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę ale w kilku akcjach zabrakło wykończenia i do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Kolejne spotkanie Bendiks Polonia Przemyśl II rozegra na wyjeździe z Pogórzem Dubiecko 16 października o godzinie 15:00, zapraszamy wiernych sympatyków na ten mecz.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć