III liga - 9 kolejka

POLONIA Przemyśl TOMASOVIA Tom. Lub.
POLONIA Przemyśl - TOMASOVIA Tom. Lub.

POLONIA Przemyśl TOMASOVIA Tom. Lub.
Artur Kuźma     Piotr Waśkiewicz

Trener: Krzysztof Stefanowski Trener: Zbigniew Kuczyński
Mecz sędziował: Tomasz Jagieła
Widzów: 300

Statystyki meczowe:POLONIA PrzemyślTOMASOVIA Tom. Lub.
Bramki4 (3+1)1 (1+0)
Strzały celne9+53+2
Strzały niecelne4+24+5
Interwencje bramkarzy6+512+6
Rzuty wolne16+1312+10
Rzuty rożne0+22+4
Faule12+914+13
Spalone0+12+0
Słupki00
Poprzeczki0+10
Żółte kartki1 (0+1)3 (1+2)
Czerwone kartki00

Pomeczowy komantarz - "okiem laika"
Przed spotkaniem w obydwu drużynach czuć było duże napięcie i mobilizację. Dla Polonii ewentualna przegrana mogła całkowicie pogrążyć zespół i zepchać na pozycje outsidera. Tomasovia wiedziała, że z tego powodu będzie jej trudno wywieźć z Przemyśla choćby jeden punkt. Już pierwsze 6 minut spotkania dostarczyły zebranym kibicom wiele emocji. W 2 minucie długie podanie otrzymał Lee Quaye i dosłownie 1 metra zabrakło mu by dosięgnąć piłki przed wybiegającym bramkarzem Tomasovi (fot 1). W odpowiedzi składną akcją prawą stroną boiska, przy biernej postawie obrońców (bo kto atakuje od pierwszych minut) Jacek Kusiak z 10 metrów strzałem w długi róg pokonuje Kużme. Jeszcze nie wszyscy zebrani kibice zdążyli napsioczyć, nie do wszystkich dotarło, że znów przegrywamy, kiedy Paweł Załoga z rzutu wolnego z 30 metrów pięknym strzałem w samo okienko pokonuje słabego, dość ociężałego dziś bramkarza gości. Bramka dodała naszym zawodnikom pewności. Do końca I połowy byliśmy drużyną dominującą. Groźne akcje zakończone strzałem stworzyli: w 12' z 10 metrów Wanat, w 27' dwójkowa akcja Quaye - Gosa, w 32' Tyrawski. W 34' jedna z tych akcji kończy się strzałem z 18 metrów Arka Gosy w to samo okienko co Paweł Załoga i mamy 2:1. Wracamy do gry. I kiedy wydawało się, że tak zakończy się I połowa, sędzia w doliczonym czasie dyktuje rzut wolny za faul na Lee Quaye. Ponownie Paweł Załoga z ok 25-30 metrów mocnym strzałem obok bezradnego bramkarza aplikuje gościom bramkę od szatni. Po bramce sędzia kończy I połowę (lepiej nie cytować wulgaryzmów trenera Tomasovi którymi obarczył wszystkich obecnych schądząc do szatni). W tym momencie wielu zebranym kibicom i działaczom spadł kamień z serca. Zwycięstwo było nasze, pozostały tylko rozmiary. W drugiej połowie spotkania z kilku bramkowych sytuacji wykorzystaliśmy jedną w 62 minucie gdzie na swoja 3 bramkę zamienił Mateusz Wanat. Gratulację dla drużyny za walkę. Zasłużone trzy punkty doliczamy do tabeli i czekamy na następne.

Strzały:
I połowa

II połowa

czerwona piłka - bramka

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Zdjęcia: Piotr Wróbel
Obserwacja: m1s13k