II i V miejsca naszych drużyn na Ukrainie

Podobnie jak ub. roku nasze drużyny wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Nikopolu na Ukrainie. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym turnieju nasi juniorzy młodsi zwyciężyli i zgarnęli główną nagrodę, telewizor kolorowy. Tym razem musieli się oni zadowolić drugim miejscem, młodzicy zaś uplasowali się w końcowym rozrachunku na miejscu piątym.

Dzień przed turniejem głównym zespół naszych juniorów młodszych prowadzony przez trenera Macieja Ryniaka zagrał towarzysko z drużyną FK Inter Dniepropietrowsk zwyciężając rywala 2:0 (bramki - Sobol Arkadiusz i Buszta Mateusz).
Wieczorem tego samego dnia odbyło się losowanie grup w turnieju zasadniczym. Nasz zespół znalazł się w jednej grupie z:
- Illiczewec Mariupol
- UFK Dniepropietrowsk
- Kristal Aleksandria
W takiej samej kolejności grał swoje mecze.
A oto wyniki naszego zespołu:
Polonia - Illiczewec 1:1
(bramka: Żyga Mateusz)

Polonia - UFK Dniepropietrowsk 1:0
(bramka: Łuka Daniel)

Polonia - Kristal Aleksandria 9:0
Gole zdobywali: Żyga Mateusz -2; Pasierb Kamil - 2; Krupczak Mateusz, Barszczak Damian, Kwolik Michał, Łuka Daniel, Chodorowski Michał po 1.

Tym samym poloniści zdobyli pierwsze miejsce w grupie i awans do gier półfinałowych. W 1/2 finału Polonia spotkała się ze zwycięzcą grupy C - Szerif Tiraspol (Mołdawia). Po zaciętym meczu wyrała Polonia. W normalnym czasie gry padł remis, a w egzekwowaniu rzutów karnych lepsi okazali się poloniści, strzelając trzy a Mołdawianie dwie jedenastki. Rzuty karne celnie strzelali: Żyga Mateusz, Gaweł Sebastian, Pawłowski Marek. Zwycięstwo w tym meczu dało awans naszemu zespołowi do finału turnieju, gdzie czekał już bardzo silny zespół z Zaporoża, Metalurg.
Pomimo ambitnej walki ulegliśmy w finale rywalowi 0:1. Tym razem przyszło nam zadowolić się drugim miejscem w niezwykle silnie obsadzonym turnieju.

Nasi młodzicy (trener Jakub Pakosz) w wylosowanej grupie spotkali się z następującymi drużynami: - Elektrometalurg Nikopol
- FK Donieck
- Metalurg Zaporoże
Jak się później okazało dwie z tych drużyn spotkało się w finale.
Wyniki naszej drużyny:
Polonia - Metalurg Zaporoże 0:6

Polonia - FK Donieck 2:0
(Cichocki Arek - k , Hołota Sebastian)

Polonia - Elektrometalurg Nikopol 1:2
(gol samobójczy)

W meczach o miejsca 5-8 nasi młodzicy pokonali:
Polonia - Szkoła Sportowa Kijów 4:0
(Feduń Karol, Kumięga Jakub, Hołota Sebastian, Cichocki Arek)

Polonia - Szkołę Sportową - 15 z Kijowa 4:2
( Wiech Mateusz -2; Korecki Bronisław -1; Kumięga Jakub -1)

Oprócz meczy mieliśmy czas na zwiedzanie oraz plażowanie.

Więcej zdjęć już wkrótce w dziale GALERIA.
Kategorie: