Dzisiaj derby

Już dzisiaj na stadionie przy ul. Sanockiej dojdzie do derbowego spotkania pomiędzy naszą "Barcelonką" i Żurawianką z pobliskiej Żurawicy. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ze względu na fakt, że Polonia nie zaznała w rundzie wiosennej porażki, natomiast goscie z determinacją walczą o zachowanie statusu czwartoligowca. Żurawianka ostatni awans do IV ligi uzyskała po zakończeniu sezonu 2003/2004 wyprzedzając na finiszu rozgrywek przemyski Czuwaj.
   W sezonie nastepnym zajęła 13 miejsce, a po zakończeniu sezonu 2005/2006 miejsce 7. Po rozegraniu 24 kolejki obecnego sezonu zajmuje w tabeli 16 (spadkowe) miejsce, mając na koncie 24 "oczka", ze stosunkiem bramek 19:26.
   Na wyjazdach druzyna z Żurawicy spisuje się przeciętnie. Wygrała do tej pory tylko raz w Ropczycach z Błękitnymi (2:0), trzy razy zremisowała a 7 spotkań przegrała.Na ogół były to jednak minimalne porażki oczym świadczy stosunek bramkowy (7:14). Ostatnie zwyciestwo z tarnobrzeską Siarką (2:0) nakazuje jednak ostrożność w pewnym typowaniu zwycięstwa polonistów. Pikanterii środowemu spotkaniu dodaje fakt, że w drużynie Żurawianki, jeszcze jesienią występowali, obecnie występujący w Polonii: Paweł Załoga, Grzegorz Hajduk i Andrzej Kot. W poprzednim sezonie w Żurawicy wygrała Polonia 1:0 (Rybkiewicz), w Przemyslu wygrała Żurawianka 2:0. W pierwszej rundzie obecnego sezonu w Żurawicy padł bezbramkowy remis.
    Najwięcej goli dla drużyny popularnej "Żurawki" w sezonie 2006/2007 zdobyli: Grzegorz Hajduk i Andrzej Kot po 4 ( obecnie graja u nas) a z zawodników wystepujacych do tej pory w Żurawicy: Łukasz Bąk (wystepował także w drużynie Polonii), Krzysztof Gawłowski i Łukasz Tyrawski , którzy strzelili po 2 gole.
   Zapowiada się na pewno zaciety i pełen emocji mecz.