Derby

POLONIA-GREINPLAST - Czuwaj Przemyśl   2:0  (2:0)

POLONIA:
Cisek - Rogowski, Załoga, Strzałkowski (77' Mosewicz), Sałek (ż) - Padiasek, Szczygieł, Kot (80' Wojtowicz), Telka - Quaye (46' Rybkiewicz), Hajduk (83' Stępień).
Sędziował: Grzegorz Stęchły - Jarosław.

Puchar na szczeblu okręgu jarosławskiego przypadł Przemyskiej Barcelonie. Polonia wygrała mecz finałowy z Czuwajem w sposób zdecydowany i niepodlegający dyskusji a końcowy wynik jest najniższy z możliwych. Dość powiedziedzieć, że drużyna Czuwaju oddała na bramkę Piotra Ciska jeden celny strzał (52") bez trudu obroniony przez naszego bramkarza.
   Początkowe minuty meczu były nieciekawe. Gra była wolna i toczyła sie przeważnie w środku pola. Z biegiem czasu poloniści zaczeli przyśpieszać swe akcje i na efekty nie trzeba było długo czekać.W 32 min Kamil Padiasek po indywidualnej akcji trafił piłką w słupek. Dwie minuty później padł gol dla naszego zespołu. Lewą stroną boiska akcję zapoczątkował Tomasz Telka, podał wzdłuż linii bocznej do "Olego", ten z kolei wymanewrował obrońców i zagrał piłkę w pole karne do wbiegającego Grzegorza Hajduka, który nie miał już kłopotów z umieszczeniem jej w siatce rywali.
   Za chwilę (42') było Polonia prowadziła już 2:0. Kapitalne zagranie z lewej strony boiska Damiana Sałka , równie kapitalnym uderzeniem głową zamienił na gola Tomek Telka. Chwilę wcześniej sędzia nie uznał gola Tomka Telki, dopatrując się faulu na obrńcy.
W drugiej częsci Polonia nie forsowała zbyt wielkiego tempa, jednak cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku. Czuwajowcy nie byli w stanie nic zdziałać w ofensywie, napotykając na mur nie do przebycia w postaci naszej obrony z Pawłem Załogą na czele.
Losowanie następnego przeciwnika dla Polonii 31.05.
Należy podkreślić też wzorową wręcz organizację dzisiejszych zawodów przez władze Lubaczowa i Zarząd Klubu Sportowego MKS Pogoń-Sokół Lubaczów.

Zdjęcia z spotkania ze strony http://elubaczow.com

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10
foto11 foto12 foto13 foto14 foto15 foto16 foto17 foto18 foto19