9 kolejka

Polonia Przemyśl - Błękitni Ropczyce    1 : 0  (1:0)

Bramki:
1:0 Gosa 6' (karny)

Polonia:
Szramowiat, M.Kubas, Jurkowski, Jaroch, Harłacz, Kot, Gwóźdź, Kazek, G.Kubas (Orzechowski), Sedlaczek (74' Wanat), Gosa (,).

Komentarz pomeczowy
   Polonia w 9 kolejce rozgrywek zainkasowała 3 punkty, wygrywając 1:0 z drużyną Błękitnych Ropczyce… i na tym należało by zakończyć komentarz. Punkty cieszą, rozmiary wygranej nie do końca, gra … i tu zależności od punktu siedzenia - dla jednych skromna wygrana z zajmująca przed spotkaniem 14 miejsce w tabeli (3 od końca) nie napawa optymizmem, dla drugich ważne 3 punkty w po pechowej przegranej w Zaczerniu, która mogła podłamać piłkarzy.

W wyjściowej -11- pojawił się Paweł Sedlaczek i już tradycyjnie po 5 minutach na boisku za jego przyczynkiem Polonia zdobywa gola. Faul na Sedlaczku w polu karnym, na bramkę z rzutu karnego zamienia Arek Gosa. Po szybko zdobytej bramce można się było spodziewać wysokiej wygranej. Niestety z każdą minutą gra była coraz wolniejsza, a drugiej połowie wręcz senna. W pierwszej połowie na wzmiankę zasługuje: w 15’ strzał Siedlaczka z 16m, w 37’ strzał Kota z 20 m nad poprzeczką i ponownie Sedlaczka w 45’. Polonia otrzymała dwa groźne ostrzeżenia za swoją grę. W 73’ po raz pierwszy Banowicz strzałem z 6 metrów próbuje pokonać Szramowiata, i po raz drugi w 88’, gdzie od remisu chroni nas ponownie Szramowait. Już w doliczonym czasie przed szansa na 2:0 staje Kot, ale jego strzał mija słupek bramki.

W następnej kolejce (zmiana terminu na 14.10) Polonia jedzie do Igloopolu Dębica. Mój typ na to spotkanie to remis ze wskazaniem na nasza drużynę (X2).
- SCO -
Jeżeli chcesz pomóc w redagowaniu pomeczowych komentarzy i opisów - napisz: admin@mkspolonia.p

kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Wyniki 9 kolejki.      Tabela po 9 kolejce.