34 kolejka

Crasnovia wygrywa i ...spada.

Crasnovia Krasne - POLONIA-GREINPLAST 2:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Blim 56'
2:0 Szczepański 67'
Crasnovia: Naróg - Drapała, Górak, Ostrowski, Dziedzic - Żyła -ż (83' Kunysz), Reiman, Szczepański, D. Korbecki (76' Skoczylas) - Blim, Komisarz (90' S. Korbecki.
Polonia: Cisek - Rogowski, Załoga (ż), Strzałkowski, Sałek - Padiasek, Szczygieł, Kot, K. Gierczak - Hajduk, Quaye.
Sędziował: Mariusz Antosz - Tarnobrzeg.

Przed tym spotkaniem gospodarze mieli jeszcze cień szansy na zachowanie miejsca w czwartoligowym gronie. Stąd też na mecz z polonistami wyszli niezwykle skoncentrowani i z chęcią odniesienia zwycięstwa. Polonia grała o trzecie miejsce w tabeli i zachowanie pozycji najlepszej drużyny w rundzie jesiennej. Chociaż wygrała Crasnovia to przedmeczowe cele nie zostały osiągnięte ani przez gospodarzy ani przez Polonię. Crasnovia opuściła IV-ligowe szeregi, Polonia zaś spadła w tabeli na piatą pozycję.
Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na kameralnym stadionie w Krasnem była ciekawym widowiskiem, prowadzonym w dobrym tempie, z szybko zmieniajacymi się akcjami. Inicjatywę w grze posiadali poloniści. Piłkarze nasi częściej byli przy piłce, dobrze operując nią w środkowej części boiska, mając jednak ogromne trudności z przedostaniem się w pobliże bramki gospodarzy. Decydowali się więc na strzały z dystansu, które w dość dalekiej odległości mijały cel. Najbliższy zdobycia gola dla naszych barw w pierwszej części meczu był Andrzej Kot, który po otrzymaniu podania od Lee Quaye, uderzył z około 16 metrów tuż nad poprzeczką. W tej części meczu gospodarze mieli dwie dobre sytuacje. Najpierw pojedynek sam na sam z Piotrem Ciskiem przegrał Komisarz a w 29 min groźny strzał Blima równie udaną interwencją zażegnał nasz bramkarz.
   Druga połowa nie wyszła Polonii. Była to chyba najgorsza część meczu rozgrywana przez nasz zespół w rundzie wiosennej, Gospodarze zaś prostymi środkami przedostawali się pod nasze pole karne, gdzie szukali swoich szans na zdobycie gola. Ta taktyka im się powiodła. W krótkim odstępie czasu gospodarze po błędach w kryciu naszych obrońców strzelili dwie bramki i później już do końca meczu broniąc korzystnego dla siebie rezultatu. W samej końcówce Polonia miała dobre pozycje, których nie wykorzystał Grzegorz Hajduk.
   Porażka w dzisiejszym meczu nieco przyćmiła wcześniejsze dobre mecze w wykonaniu naszego zespołu. Szkoda !
Już w najbliższy wtorek Polonia spotka się w Nowej Sarzynie z Unią w półfinałowym meczu o puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.
(Eli)

Zestawienie spotkań 34 kolejki:
id=mecz>
Kolejka 34    16.06