29 kolejka

W 29 kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi Polonia zagra na własnym boisku drużynę Izolatora. Wg. wielu obserwatorów zespół z Boguchwały należy do najlepszych drużyn obecnych rozgrywek. Należy też zaznaczyć, że Izolator nigdy nie "leżał" polonistom i przeważnie wychodził z konfrontacji z nimi zwycięsko.
    M.in. w sezonie 1997/98 to właśnie porażka w Boguchwale (0:3) całkowicie zamknęła przed nami droge do II ligi (awansowała wówczas Stal Sanok). W dwóch ostatnich sezonach także schodziliśmy z boiska pokonani przez Izolator, i tak: w sezonie 2005/06 w Boguchwale przegraliśmy 0:2, w Przemyślu zaś 0:1. W pierwszej rundzie obecnego sezonu ulegliśmy Izolatorowi na ich boisku 1:3 (Rybkiewicz).
Goście rundę wiosenną rozpoczęli wręcz znakomicie, zwłaszcza w Boguchwale. Po objęciu funkcji trenera przez Grzegorza Opalińskiego, Izolator nie przegrał w 9 kolejnych meczach. Dopiero w dwóch nastepnych doznał porażek: w Kolbuszowej (0:2) i u siebie z Siarką (1:2).
    Najlepszymi strzelcami Izolatora w obecnym sezonie są: Maciej Porada i Tomasz Walat, którzy dla swoich barw zdobyli po 12 goli. Ze względu na wysokie lokaty zajmowane w tabeli przez obydwa zespoły (Izolator-4; Polonia - 6) sobotni mecz powinien dostarczyć kibicom wielu emocji. Ponadto "Barcelonka" powinna wreszcie przełamac złą passę w spotkaniach z zespołem Izolatora.

Mecz odbędzie się w sobotę (19.05) o godz. 16. Zapraszamy.