28 kolejka

Dodaj do:
Polonia Przemyśl - Żurawianka Żurawica    1 : 2  (0:1)     

   Chociaż Polonia miała jeszcze iluzoryczne szanse na wyprzedzenie w tabeli tarnobrzeskiej Siarki, to przegranym meczem z Żurawianką zupełnie je pogrzebała. Oznacza to , że w przyszłym sezonie nasz zespół ponownie rywalizował będzie na boiskach czwartoligowych. Postawa naszego zespołu w dzisiejszym meczu nie napawa też optymizmem na przyszłość. Gdzie się podziała drużyna grająca ładny futbol (choć nieskuteczny) w Tarnobrzegu czy Sanoku?. W pierwszej połowie dzisiejszego meczu z boiska wiało nudą.

   Godne odnotowania były tylko trzy sytuacje. Dwie po stronie Polonii i jedna po stronie Żurawianki, zakończona golem! Wojciech Pilawa (wychowanek Polonii) otrzymał dokładne podanie od Grzegorza Gierczaka (też długoletniego piłkarza Polonii) i w sytuacji jeden na jeden pokonał Maćka Szramowiata. Polonia zagroziła bramce gości w 29 min . Arek Gosa uderzeniem głową po centrze Grzegorza Hajduka, mógł pokonać Horodeckiego ale ten był na posterunku. W 40 min przed szansą stanął Andrzej Kot po podaniu od Marka Gwoździa. Strzelił jednak w boczną siatkę. Druga część meczu była już ciekawsza i to za sprawą Polonii, która znacznie przyspieszyła swoje akcje. Już w 48 min przed szansą stanął Grzegorz Kubas. Goście przeprowadzili kontrę w 55 min i zrobiło się 0:2. Łukasz Tyrawski skierował piłkę do bramki z ok 30m obok wybiegającego Szramowiata. Za chwilę przed szansą stanął również Grzegorz Gierczak ale strzelił z bliska nad bramką. Kontaktowego gola strzałem z dystansu po ziemi tuż obok słupka zdobył Andrzej Kot. Później okazje bramkowe wypracowywali już tylko poloniści (Jabłoński, Wanat, Chlastawa), wynik się jednak nie zmienił.

Polonia: Szramowiat - M. Kubas (75' Orzechowski) , Załoga, Jurkowski, Strzałkowski (46' G. Kubas) - Kot, Jabłoński, Kazek, Gwóźdź - Gosa (46' Chlastawa), Hajduk (46' Wanat)
Żurawianka: Horodecki - Mach, M. Bąk, Ł. Bąk, Gorczyca - Nester - Gawłowski -ż (81' Rudnicki), Buczkowski, Pilawa, Gierczak (88' J. Harłacz), Tyrawski (ż)
Sędziował: Piotr Chudy - Dębica
Bramki:
0:1 Pilawa - 33'
0:2 Tyrawski - 55'
1:2 Kot - 64'

kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Wyniki 28 kolejki.      Tabela po 27 kolejce.