25 kolejka

POLONIA Przemyśl - Żurawianka Żurawica 1:2 (0:1)

- koniec spotkania -

Bramki:
0:1 Ł. Bąk 4'
1:1 P. Załoga 76' (głową)
1:2 G. Olech 90' + 2'

Polonia:
Cisek - Jabłoński, Załoga, Sałek (ż) - Padiasek, Szczygieł (46' Rogowski), Kot, Gwóźdź (57' Rybkiewicz) , Telka - Hajduk, Quaye.
Żurawianka:
Kurosz - Mach, M. Bak, Gorczyca, G. Gierczak - Tyrawski, Harłacz, Ł. Bąk, Kumah-Doe (ż), Duński (58' Olech), K. Gawłowski.
Sędziował: Wiesław Bąk - Nowa Sarzyna.

Żurawianka ma patent na Polonię, zwłaszcza na jej boisku. W dzisiejszym meczu powtórzony został scenariusz z rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Wtedy tez zwyciężyli goście z Żurawicy tylko, że 2:0.
   Polonia do dzisiejszego meczu przystąpiła niby to skoncentrowana, ale jak gdyby nie doceniając rywala. Wskazywały na to pierwsze minuty spotkania, kiedy to poloniści pozwalali gościom na zbyt wiele, pozostawiając im zbyt wiele swobody. Dlatego też już pierwsza akcja zespołu z Żurawicy zakończyła się zdobyciem prowadzenia. Nonszalancja w rozegraniu, prosta strata, do piłki dochodzi Łukasz Bąk i strzałem z około 30m pokonuje naszego bramkarza, który lekko przysnął.
   Utrata bramki nie obudziła gospodarzy. W dalszym ciągu sytuacje bramkowe stwarzała Żurawianka, m.in. w 15min strzał Pawła Duńskiego z narożnika pola karnego paruje Piotr Cisek a w 22 min potężna bomba Ł.Bąka przechodzi nad poprzeczką. Polonia pierwszy (niecelny) strzał na bramkę gości oddali dopiero w 29 min. Później jeszcze Pawęł Załoga uderzył celnie z rzutu wolnego, jednak ładną interwencją popisuje się Robert Kurosz.Dogodne okazje mieli także Damian Sałek (39')- uderzenie nad poprzeczką i Lee Quaye (bardzo niecelnie).
   Druga część to nieustanne ataki Polonii i sporadycznie przekraczana połowa boiska przez Żurawiankę. Okazji do wyrównania nie brakowało. W 47 min Rogowski uderza głowa obok słupka, w 53" i 65 ' Sałek. Od tego momentu mecz staje się żywszy. Polonia napiera coraz bardziej. W 75 min Marek Rybkiewicz strzela z ok. 25m. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po jego wykonaniu (Andrzej Kot), Paweł Załoga strzela głową wyrównująca bramkę. Napór naszej druzyny trwa nadal. Atakujemy niemal całą jedenastką, chcąc zdobyć zwycięską bramkę. Sędzie dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Goście na ławce rezerwowych gorąco protestują. Polonia tak atakuje, że zapomina o własnej bramce. Ostatnia kontra Żurawianki przynosi jej pełny sukces. Trzy punkty, wielka radość całej ekipy, taniec radości na środku boiska i smutek gospodarzy. Pierwsza porażka Polonii w rundzie wiosennej stała się faktem.
Mecz nie stał na oszałamiającym poziomie, jednak licznie zgromadzoną publiczność trzymał w napięciu do ostatnich sekund.
(Eli)

Zestawienie 25 kolejki: