24 kolejka

Drugi z kolei wyjazd czeka naszych piłkarzy. Po remisie (1:1) w Pilźnie, tym razem spotkają się z odwiecznym rywalem, Pogonią w Leżajsku. Rywalizacje pomiędzy zespołami Polonii i Pogoni na ogół były zawsze zacięte i nigdy nie brakowało emocji. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.
W sezonie 2001/2002 obydwie drużyny spotykały się na froncie trzecioligowym. W przemyślu padł remis 1:1 (Habaj), natomiast w Leżajsku lepsi okazali się gospodarze zwyciężając polonistów 3:1 (Montsko). Jednak po zakończeniu sezonu bardziej usatysfakcjonowana mogła być przemyska Barcelonka, bo to ona właśnie zachowała status trzecioligowca, leżajska Pogoń opuściła zaś jej szeregi i w następnym sezonie zmuszona była rywalizować na czwartoligowych boiskach. Na których to zawsze zajmowała czołowe miejsca i tak w następnym sezonie zajęła ona drugie miejsce a w sezonie 2003/2004 uzyskała awans do III ligi.
Sezon ten okazał się był mniej udany dla Polonii, ponieważ zostaliśmy zdegradowani do niższej klasy rozgrywkowej. Pogoń można powiedzieć utrzymała się "kosztem" Polonii, bo w decydujacym meczu wygrała w Przemyślu (1:0). w Leżajsku był remis 1:1 (Rybkiewicz). Już wnastępnym sezonie piłkarzy Pogoni spotkał podobny los jak rok wcześniej przemyślan i boje pomiędzy tymi klubami toczą się teraz na boiskach czwartej ligi.
Po rozegraniu 23 kolejki Pogoń jest w tabeli 5 (38 pkt), Polonia zajmuje siódme miejsce mając na koncie 33 pkt. Na swoim boisku piłkarze Pogoni spisują się bardzo dobrze. Pięć meczy zakończyło się ich zwyciestwem, sześć zremisowali, a tylko jedno przegrali (z Kolbuszowianką 0:1). Najlepszymi strzelcami drużyny z Leżajska w obecnym sezonie są: Jacek Bujniak (6 goli), Sławomir Dejnaka (5 goli) i przemyslanin Andrzej Danielak (4 gole).
Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Czy Polonia podtrzyma dobrą passę i zmniejszy dystans punktowy do Pogoni, przekonamy się w niedzielę . Mecz rozpoczyna się o godz. 16.30