23 kolejka IV ligii


Rzemieślnik Pilzno - POLONIA Przemyśl 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Bogacz 28'
1:1 Rybkiewicz 80' (rzut wolny)

Rzemieślnik:
Ormiański - Bernacki, Mikulski, Lesiak, Lorek, Mroczek (ż), Hajec, Mędrek, Mateusz Bogacz (82' Dudek), Paweł Bogacz (60' Wójcik), Mitek.
Polonia:
Polonia: Cisek - Gwóźdź(ż), Jabłoński, Rogowski, Sałek - Padiasek (50' K. Gierczak), Szczygieł, Delikat ( 46' Kot), Hajduk -ż (63' Rybkiewicz) - Telka, Quaye (73' Strzałkowski).
Sędziował: Tomasz Jagieła - Krosno.

   Napewno drużyna Rzemieślnika zmieniła oblicze w porównaniu z początkiem rundy wiosennej. W poprzedniej kolejce postawiła wysokie wymagania liderowi z Rzeszowa, przegrywając minimalnie 0:1. Niesłychaną ambicję i wolę walki zaprezentowała też w dzisiejszym meczu przeciwko Polonii. Chociaż nasz zespół był lepszy pod względem organizacji gry oraz przewyższał gospodarzy umiejętnościami technicznymi to miał spore kłopoty z ich determinacją.
   Polonia od początku próbowała narzucić swój styl i już w 2 min Lee Quaye strzelił z kąta w boczną siatkę. Bramkarza gospodarzy próbowali jeszcze zaskoczyć: Damian Sałek (12') oraz Marek Gwóźdź i Paweł Delikat (24'). Świetnej pozycji nie wykorzystał jednak Tomasz Telka (26') , który przejął dośrodkowanie Gwoździa ( na piątym metrze) , ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy wybili mu piłkę z przed nosa. Gospodarze ograniczali się do kontrataków. Akcje zaczepne przeprowadzili w 6 min - bardzo niecelny strzał P. Bogacza, w 10 min - strzał Rafała Hajca z ok. 35m bez trudu broni Piotr Cisek oraz w 28 min, kiedy to wydawało się w niegroźnej sytuacji wspomniany wyżej Paweł Bogacz z półobrotu pokonał naszego bramkarza strzałem z 17m. W 43 min jeszcze gospodarze chcieli podwyższyć rezultat lecz strzał zdobywcy gola przeszedł obok słupka bramki strzeżonej przez Ciska.
   Drugą część meczu Rzemieślnik rozpoczął z wielkim impetem. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Hajec i lobując Piotra Ciska trafił w poprzeczkę, a za minutę później P. Bogacz uderzył z 18m lecz nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i pewnie chwycił piłkę. Od tego momentu już do końca spotkania zdecydowaną przewagę uzyskali nasi piłkarze. Z minuty na minutę podkręcając tempo. Gospodarze zaś z każdą upływającą minutą słabli. Mecz toczył się na jedną bramkę. Brakowało jednak ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki gospodarzy. Wreszcie w 80 min. Marek Rybkiewicz popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego (18m). Piłka po drodze odbiła się od obrońcy stojącym w murze i zupełnie zmyliła Ormiańskiego. W 84' Andrzej Kot i w 90' ponownie Rybkiewicz próbowali zapewnić Polonii zwycięstwo, jednak bez powodzenia. Był to siódmy mecz naszej drużyny bez porażki. Zatydzień mecz w Leżajsku z Pogonią.


Zestawienie spotkań 23 kolejki:
id=mecz>
Kolejka 23    21/22.04
Rzemieślnik Pilzno - Polonia Przemyśl  1:1
Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Leżajsk   2:0
Kolbuszowianka Kolbuszowa - Żurawianka Żurawica   1:0
Igloopol Dębica - Stal Mielec   2:1
Iskra Sobów (Tarnobrzeg) - Sokół Nisko   1:2
Lechia Sędziszów Małopolski - Tłoki Gorzyce   3:0
Crasnovia Krasne - Izolator Boguchwała   2:3
Błękitni Ropczyce - Orzeł Przeworsk   0:0
Galicja Cisna - Resovia  3:1
Dodaj do: