20 kolejka - 8.04

Dodaj do:
20 kolejka - fatalny mecz piłkarzy
Polonia Przemyśl - Sokół Nisko   0 : 2  (0:1)     

   Polonia przegrała dziś w fatalnym stylu. W stylu, który nijak nie przystoi wiceliderowi i drużynie pretendującej do awansu. Po 18 meczach bez porażki poloniści przegrali z jednym z najsłabszych zespołów IV-ligowych, który przed dzisiejszym meczem miał na koncie jedynie 11 punktów i wielce niekorzystny stosunek bramkowy. Przyczyn porażki jest wiele ale jedną z głównych na pewno jest fakt, że nasi piłkarze już przed meczem doliczyli sobie kolejne trzy oczka. Taką samą opinię wyraził po meczu jeden z działaczy Sokoła, ongiś świetny piłkarz Stalowolskiej Stali. Gra naszego zespołu także była tego potwierdzeniem. Ospałe tempo, wiele niedokładności w rozegraniu piłki, schematyczne wrzutki w pole karne i niecelne strzały to tylko niektóre z mankamentów w grze polonistów.

Goście natomiast, którym nie sposób dziwić zupełnie nie grali w piłkę. Stanęli murem na własnym przedpolu i wybijali byle dalej od i byle gdzie. W pierwszej połowie trzy razy zbliżyli się w pobliże bramki Szramowiata. Dwa razy Artur Lebioda uderzał z dystansu bardzo niecelnie (35',37') a za trzecim razem Tomasz Szewc wyłuskał piłkę blokującemu ją przy końcowej linii Załodze, zagrał do środka do nieobstawionego Pawła Kaczmarczyka a ten strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza.

    Jeszcze przed przerwą były dwie okazje do wyrównania strat ale Waldemar Śledź z bliska trafił w poprzeczkę a za chwilę Waldemar Jaroch zmarnował dobrą pozycję strzelając za lekko. W drugiej połowie goście jeszcze bardziej zacieśnili swoje przedpole i tylko dwa razy byli w pobliżu naszej bramki. No i o dziwo zdobyli drugiego gola. W 67 min Artur Lebioda wypuścił w uliczkę Kaczmarczyka a ten będąc sam przed Szramowiatem pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola. Polonia w tej części gry miała przygniatającą przewagę, oddała mnóstwo strzałów, tylko że większość niecelnych. W pewnym momencie jeden z kibiców słusznie zauważył, że nawet nie wiemy czy bramkarz gości umie bronić. O tym, że umie przekonać się było można po strzałach Tomasza Harłacza (73'), Artura Bańki (89'), Pawła Załogi (90') kiedy to popisał się kapitalnymi interwencjami.

Porażka może przytrafić się każdej drużynie, tym bardziej zespołowi grającemu z obciążeniem zespołu niepokonanego. Klasę zespołu znamionuje jednak szybkie otrząśnięcie się po przegranej i złapanie właściwego rytmu.gry. Życzmy tego naszym piłkarzom i trenerom. Najbliższe mecze wyjazdowe w Pilźnie (15.04.) i w Ropczycach (18.04.) będą dla nich wielkim sprawdzianem.


Polonia - Sokół Nisko 0:2
0:1 - Kaczmarczyk - 40'
0:2 - Kaczmarczyk - 67'
Polonia: Szramowiat - M. Kubas, Załoga (ż), Jurkowski, Harłacz (ż) - Chlastawa, Jabłoński (ż), Kot (46' Bańka), Śledź (46' G. Kubas), Jaroch-ż- (71' Wanat) - Gosa (46' Gwóźdź)
Sokół: Osipa - Woźniak (ż), Drabik, Niemiec, Sałek, Lebioda (88' Pławiak), Skiba-ż (85' Śnios), Szewc (ż), Tobaka (78' M. Nowak), Kaczmarczyk (80' Wojtak), A. Nowak
Sędziował: Michał Ziemba - Rzeszów
kliknij w zdjęcie aby powiększyć
Foto: P.Wróbel, J.Kotowicz

Wyniki 20 kolejki.      Tabela po 19 kolejce.