20 kolejka - 29.03.08

Dodaj do:
20 kolejka - Remis jak porażka
POLONIA - Lechia Sędziszów     1 : 1 (1:1)

Bramki:
0:1 Dariusz Woźniak - 3'
1:1 Paweł Chlastawa (głową) - 33'

Polonia: Cisek - Czuryk, Załoga (ż), Rogowski (ż), Strzałkowski - Gwóźdź, Wojtowicz, Kot, Marszałek (46' Delikat) - Chlastawa, Kubas -ż ( 73' Hajduk).
Lechia: Grzesiak (ż) - Lasota, Furdak, Woźniak, Fitoł, Pazdan, Magdoń, Klamut, Idzik (46' Rachwał), Szeliga, Rogóż (87' Babicz).
Sędziował: Remigiusz Bieda - Rzeszów.

   Srogi zawód spotkał dziś najwierniejszych sympatyków piłkarzy Polonii. Poloniści zremisowali mecz, który należał do tych, po którym powinni zaksięgować kolejne trzy oczka. Goście natomiast po dwóch kolejnych porażkach wyszli na boisko z mocnym postanowieniem wywalczenie przynajmniej jednego punktu. Plan minimum założony przez nich przed meczem został zrealizowany. Trzeba jednakże przyznać, że z dużą dozą szczęścia.
   Już pierwsza ich akcja zakończyła się pełnym powodzeniem. Z błędu Roberta Czuryka na trzydziestym metrze skorzystał Dariusz Woźniak. Podciągnął jeszcze piłkę parę metrów i potężnym strzałem pokonał Piotra Ciska. Warto zaznaczyć, że był to jeden jedyny strzał gości w światło naszej bramki. Po golu Polonia ruszyła do odrabiania strat. Strzałami z dystansu bramkarza gości próbowali zaskoczyć: Grzegorz Kubas ( 5', 20'), Piotr Marszałek (10', 23'). Wreszcie w 33 min Ladną akcję prawą stroną przeprowadził Marek Gwóźdź, mocno dośrodkował. W polu karnym dobrze zachował się Paweł Chlastawa i " szczupakiem" pokonał Grzesiaka. Później jeszcze minimalnie niecelnymi strzałami z dystansu popisali się Mirosła wojtowicz (42') i Artur Strzałkowski (38').
    W drugiej połowie w dalszym ciągu trwało oblężenie bramki gości, którzy ograniczali się do przeprowadzania kontr. Bardzo dobrze przygotowani szybkościowo goście nie potrafili jednak sforsować dobrze dysponowanych defensorów Polonii. Najlepszych sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola nie wykorzystali Paweł Chlastawa (62'), Grzegorz Kubas (63'), Andrzej Kot (82'), Grzegorz Hajduk (83'), Artur Strzałkowski (86'). Po końcowym gwizdku sędziego goście cieszyli się z wywalczonego punktu jak dzieci, natomiast piłkarze Polonii ze spuszczonymi głowami zeszli z boiska, zawodząc po raz kolejny. No cóż w środę kolejny mecz, tym razem w Krośnie z Krośnianką.
(Eli)id=mecz>
Kolejka 20  29/30 marca
Polonia Przemyśl - Lechia Sędziszów    1:1
Korona Załęże - Żurawianka Żurawica    0:1
Izolator Boguchwała - Krośnianka-Karpaty Krosno    3:2
Igloopol Dębica - Unia Nowa Sarzyna   0:1
Stal Sanok - Stal Mielec   1:1
Siarka Tarnobrzeg - JKS 1909 Jarosław    4:0
Orzeł Przeworsk - Rzemieślnik Pilzno   3:0
Galicja Cisna - Zryw Dzikowiec   3:0 (vo)
Kolbuszowianka Kolbuszowa - Pogoń Leżajsk   1:3