2 kolejka - 15.08

Dodaj do:
POLONIA - KORONA Rzeszów 2:0 (1:0).

Bramki:
1:0 Załoga 7'
2:0 Gwóźdź 69'
Polonia: Cisek - Rogowski, Załoga, Pawlisz, Strzałkowski - Padiasek (46' Wojtowicz -ż), Jabłoński, Kot ( 83' Kazek), Gwóźdź - Albingier (46' Hajduk), Wilawer (62' Bałaban)
Korona: Koryl - Żyła, Walas, Dynia, Urbaniak (76' Latuszek), Szałankiewicz (86' Macioszek), Lasota (52' Chwałka), Nycz (71' Wisz), Brudek, Rusin, Wróbel.
Sędziował: Piotr Chmura - Stalowa Wola.

Bezproblemowa wygrana
   Dzisiejszy mecz rozgrywany był bez udziału publiczności, stąd brak było odpowiedniej atmosfery w jakiej toczone są pojedynki piłkarskie.
   W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę posiadali poloniści. ich przewaga momentami była miażdżąca. Goście sporadycznie przedostawali się na połowę gospodarzy, ani razu nie zagrażając bramce strzeżonej przez Piotra Ciska. Prowadzenie dla Barcelonki pięknym strzałem głową uzyskał Paweł Załoga po idealnym dośrodkowaniu Andrzeja Kota z rzutu wolnego z ok 35m od bramki. Wynik w pierwszej odsłonie mogli jeszcze podwyższyć Tomasz Albingier (13'i 45'), Marek Gwóźdź (17' i 18').
   W drugiej połowie goście zagrali śmielej i kilkakrotnie przedostali się się w pobliże naszej bramki. Polonia jak gdyby oddała inicjatywę, czekając na swoje okazje. Taka nadarzyła si w 69 minucie, kiedy to akcję Nazara Bałabana i Grzegorza Hajduka pięknym lobem wykończył Marek Gwóźdź. Najlepszą sytuację dla gości miał Rusin (64') , ale jego rajd lewą stroną w porę zatrzymał Piotr Cisek. Polonia wygrała zasłużenie, chociaż zagrała nieco słabiej niż w Żurawicy. Podkreślić należy też udany debiut w naszej drużynie 16-letniego Krystiana Kazka, który ma zadatki dobrego piłkarza.
   W sobotę 18.08. Polonia wyjeżdża na mecz do Sędziszowa, który odbędzie się o godz, 17.
(Eli)


Więcej zdjęć już jutro w dziale GALERIA.id=mecz>
Kolejka 2      15 sierpnia
Polonia Przemyśl - Korona Załęże (Rzeszów)   2:0
Pogoń Leżajsk - Żurawianka Żurawica   0:0
Kolbuszowianka Kolbuszowa - Zryw Dzikowiec   0:0
Galicja Cisna - Rzemieślnik Pilzno   1:2
Orzeł Przeworsk - JKS 1909 Jarosław   1:0
Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec   5.IX
Stal Sanok - Unia Nowa Sarzyna   0:1
Igloopol Dębica - Krośnianka-Karpaty Krosno   2:1
Izolator Boguchwała - Lechia Sędziszów Małopolski   1:2