11 kolejka - 1.12.07

Dodaj do:
POLONIA - AZS AWF Katowice    60 : 77

kwartawynik
I18:21
II11:10
III16:30
IV15:16


POLONIA: Puchalski 24 (1x3), Bal 11, Bielecki 4 (1x3), Kindlik 3 (1x3), Turczyńki 2 oraz Sówka 8, J. Musijowski 6, M. Musijowski 2, Rabka 0, Zabawski 0.
AZS AWF Katowice: Piotrkowski 26, Hałas 12, Kruk 11 (1x3), Zając 9 (3x3), Donigiewicz 7 (1x3) oraz Wosz 9 (1x3), Szumilas 3 (1x3), Grzywocz 0, Jagieła 0, Diduszko 0.
Sędziowali: Bartosz Kosmala i Michał Kasprzyk (Kraków). Widzów: 250.

    Nie było piątego z rzędu zwycięstwa Polonii - Świetną serię Niedźwiadków przerwał zespół z Katowic. Przemyślanie grali zbyt słabo w ataku, by pokonać jedną z trzech najlepszych drużyn II ligi. Polonii nie sprzyjali też sędziowie - AZS całą swoją przewagę w III kwarcie zawdzięcza... celnie egzekwowanym rzutom wolnym.

   Początek meczu był wyrównany. W 2. min, po trafieniach Daniela Puchalskiego, Polonia wygrywała 4:2. Goście grali jednak na świetnej skuteczności - po trzech z rzędu "trójkach" Tomasza Zająca, w 7. min to AZS prowadził 17:8. Trener Mariusz Zamirski wziął czas i wprowadził zmienników: Jakuba Musijowskiego i Roberta Sówkę. Zmiany przyniosły efekt, po punktach tych zawodników Polonia zmniejszyła straty do trzech oczek (15:18 w 9. min) i odtąd, aż do 25. min, oglądaliśmy już wyrównany mecz...

   Niepokojące było to, że już na początku II kwarty trzy faule mieli na swoim koncie Piotr Kindlik i Daniel Puchalski, a Łukasz Bielecki kompletnie nie mógł wstrzelić się w kosz AZS-u. Trener Mariusz Zamirski posadził tych trzech graczy na ławce i w II kwarcie grała głównie polonijna młodzież, wspierana tylko doświadczonym Robertem Sówką. W tym czasie przemyślanie znakomicie spisywali się w obronie, często znajdowali też pozycje rzutowe... Zawodziła skuteczność, a szkoda, bo Polonia mogła i powinna prowadzić po pierwszej połowie różnicą co najmniej kilku punktów.

   III kwarta zaczęła się znakomicie... Zza linii 6,25 m przymierzył Łukasz Bielecki i Polonia po raz drugi w tym meczu wyszła na prowadzenie (32:31). Niestety... tę część gry ustawiły aptekarskie gwizdki sędziów. Arbitrzy z Krakowa z jednej strony nie widzieli wielu nieprzepisowych zagrań pod koszem Krzysztofa Wosza (faule, błędy 3 sekund), z drugiej strony szybko odgwizdali czwarty faul najlepszego w szeregach Polonii Daniela Puchalskiego. "Daniuś" usiadł na ławce i w tym momencie rozegrał się na dobre Mariusz Piotrkowski (13 punktów w III kwarcie). Na domiar złego po trzech minutach tej kwarty Polonia miała już cztery przewinienia (AZS - zero!) i katowiczanie mogli punktować Polonię z linii rzutów wolnych. Połowę z 30 "oczek" zdobyli właśnie w ten sposób... A gospodarze wciąż nie mogli wstrzelić się w kosz rywala.

   W IV kwarcie Polonia próbowała podjąć walkę. Na ponad 4 min. przed końcem przegrywała tylko 10 punktami i miała piłkę. W tym momencie Niedźwiadki po raz kolejny nie trafiły "trójki" z czystej pozycji, a w rewanżu zapędy miejscowych ostudził Sławomir Kruk. Po jego rzucie zza linii 6,25 m przewaga AZS-u znów wzrosła do 13 "oczek" i przyjezdni już do końca kontrolowali przebieg gry.

   Polonia nie wykorzystała szansy na piąte z rzędu zwycięstwo, ale są powody do optymizmu. Niedźwiadki naprawdę niewiele dzieli od czołówki II ligi. Podopieczni Mariusza Zamirskiego z każdym meczem coraz lepiej bronią i jeśli wreszcie "zaskoczą" w ataku, będą mogli wygrywać z najlepszymi... Warto podkreślić też nieco lepszą frekwencję - szczególnie obecność fanów Polonii, którzy przez cały mecz głośno dopingowali zespół.

andj / polonia.polskikosz.pl


11 kolejka1/2-12-2007
Polonia60 : 77AZS AWF Katowice
Cracovia Kraków-- : --AZS PR Radom
UMKS Kielce-- : --Alba Chorzów
Hawajskie Koszule -- : --MCKiS AND BUD Jaworzno
MMKS Dąbrowa Górnicza 2.12MOSiR Krosno
Piotrcovia Piotrków Tryb.2.12Wisła Kraków