1 kolejka rundy wiosennej

Dodaj do:
Nieudana inauguracja
Polonia Przemyśl - Strumyk Malawa   1 : 1  (1:0)     

   Nie takiej inauguracji i nie takiego wyniku spodziewano się w obozie Polonii. Kibice licytowali się rozmiarami wygranej gospodarzy. Początek meczu zdawał się potwierdzać te prognozy. Już po kilkunastu sekundach gry Arkadiusz Gosa zaskakująco uderzył z 25m i piłka minimalnie przeszła obok słupka. Goście od początku cofnęli się na własne przedpole zaciekle broniąc dostępu do swojej bramki, czekając na swoje okazje. W 12 min z dystansu uderzył Maciej Dziwisz i jego imiennik w bramce Polonii musiał interweniować na raty. Dwie minuty potem Polonia objęła prowadzenie.

    Doskonałe podanie z głębi pola otrzymał Waldemar Jaroch, odważnie wszedł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza gości. Rzut karny pewnie na gola zamienił Paweł Zaloga. Wszyscy oczekiwali dalszych goli. Okazji nie brakowało. W 26 min W. Jaroch uderza głową tuż nad poprzeczką, w 30 min ten sam Jaroch w ostatnim momencie zostaje zablokowany przez obrońce po podaniu od Grzegorza Hajduka. W 45 min bramkarz gości zatrzymuje na linii bramkowej uderzenie głową Jarocha, a minutę później Grzegorz Hajduk z 7m przenosi piłkę nad bramką po zgraniu jej głową przez Jarocha.

   Na drugą cześć meczu nie wyszedł kontuzjowany Paweł Załoga. Goście śmielej zaczęli przechodzić do akcji ofensywnych. Kilka udanych zagrań spowodowało, że zwietrzyli szansę uzyskania korzystniejszego wyniku niż minimalna porażka.W 58 min po przypadkowym odbiciu się piłki od jednego z obrońców Polonii w sytuacji jeden na jeden z Szramowiatem znalazł się Marek Antkiewicz i po profesorsku umieścił piłkę w naszej bramce. Od tej chwili Polonia przeszła do zdecydowanej ofensywy, ale w tym meczu wyraźnie gra jej się nie układała.

   Wyraźnie brakuje naszemu zespołowi ogrania na trawie, zawodnicy nie czują piłki i pozostaje mieć tylko nadzieję, że w następnych meczach będzie o wiele lepiej. Okazja do rehabilitacji nadarza się już w najbliższą niedzielę w Pilźnie (godz. 13).
(Eli)

Bramki:
1:0 Załoga 14' (karny)
1:1 Antkiewicz 57'
Polonia: Szramowiat - M. Kubas, Jurkowski, Załoga ( 46' Gwóźdź), Strzałkowski - Chlastawa (78' Wanat), Jabłoński (ż), Bańka, G. Kubas (70' Kot) , Jaroch - Gosa-ż (21' Hajduk)
Strumyk: Szczepański, Woźniak, Bieda, Mazurkiewicz, D. Kuczma (71' Machniak), Antkiewicz, Kurosz, Siciarz (85' Martinek), Dziwisz, Pietraszek (90' Wałek)
Sędziował: Piotr Foryt - Łańcut.kliknij w zdjęcie aby powiększyć
Foto: P.Wróbel, J.Kotowicz