Startuje sezon 2013/2014

Po zakończeniu sezonu 2012/2013 szeregi III – ligowej Polonii opuściło większość zawodników tzw. „armii zaciężnej” min. Kamil Walaszczyk, Daniel Policht, Andrij Malyk, Paweł Zieliński (?) oraz wychowankowie klubu: Michał Kwolik, Paweł Łoś, Arkadiusz Sobol (obydwaj wypożyczeni do Zadąbrowia). Szeregi opuścili także Mateusz Wanat (Izoloator) i Marcin Sobol. Polonię opuścił tez trener Jarosław Zając (Tomasovia). Na jego miejsce wybrano młodego ambitnego szkoleniowca z Białej Podlaskiej Roberta Różańskiego. Asystentem został Waldemar Jaroch.

Do kadry pierwszego zespołu włączeni zostali juniorzy naszego klubu: Adrian Oborski, Piotr Kuźniar, Damian Pecko, Arkadiusz Mielnik a także Adrian Kazek i Paweł Delikat z rezerw Klubu. Do drużyny dołączyli dwaj piłkarze Mateusz Krawczak (bramkarz) wychowanek Widoku Lublin, ostatnio Bogdanka Łęczna oraz Rafał Janowski (defensywny pomocnik) – Motor Lublin a także młody zawodnik Karpat Lwów Andriy Terletsky (napastnik). Niewykluczone są też inne wzmocnienia zespołu Polonii.

Większość gier kontrolnych zakończyły się porażkami (3 porażki, 1 remis i 1 zwycięstwo) jednak z meczu na mecz gra drużyny wyglądała coraz lepiej i należy z nadzieją patrzeć na występy młodej drużyny Polonii w III lidze lubelsko - podkarpackiej.