III liga siatkówki - 9 kolejka

MKS Polonia Przemyśl - AZS UR Rzeszów 3:1 (25:13, 25:20, 24:26, 25:22)

Dobrą formą na rozpoczęcie drugiej rundy III ligowych rozgrywek wykazały się siatkarki Polonii. Przemyślanki za trzy punkty wygrały ze studentkami z Rzeszowa. Gospodynie od początku każdego seta dominowały we wszystkich elementach gry. Tym razem Wiśniowska kierowała wystawy głównie do dobrze grających skrzydłowych – Presz i Wolańskiej, które skutecznie kończyły akcje mocnymi atakami. Bardzo dobry mecz zaliczyła debiutująca na pozycji libero Wajda. Równie dobrze funkcjonował oparty na Winiarskiej, Tereszczak i Dergun blok. Jedynie słabszy w wykonaniu zawodniczek Polonii był koniec trzeciego seta. Prowadzące od początku przemyślanki, myślące już chyba o zwycięstwie 3:0, pozwoliły przeciwniczkom doprowadzić do stanu 24:24, a następnie pechowo przegrały seta 24:26. Na szczęście w czwartym secie nastąpiła mobilizacja gospodyń i ich wygrana do 22. Dzięki temu zwycięstwu przemyślanki awansowały na trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl: Joanna Wiśniowska - kapitan /rozgrywająca/, Kamila Presz /przyjmująca/, Lilia Winiarska/atakująca/, Sylwia Wolańska /przyjmująca/, Magdalena Tereszczak /środkowa/, Katarzyna Dergun /środkowa/, Agnieszka Wajda /libero/, oraz Barbara Smyk, Adrianna Łucka, Katarzyna Maliczewska i Małgorzata Kosała. Trener: Jan Buć