Siatkówka - 16 kolejka

MKS Polonia POSiR Przemyśl - MUKS Olimp Czudec 3:1 (25:17, 25:11, 15:25, 25:14)

Trwa bardzo dobra passa Polonii. W sobotę przemyskie siatkarki pokonały 3:1 MUKS Olimp Czudec. W drugiej rundzie III ligowych rozgrywek na siedem spotkań polonistki wygrały sześć odnosząc tylko jedną porażkę z MKS I LO Łańcut. W pierwszym i drugim secie (do 17 i 11) gospodynie bez problemu pokonały przyjezdne dominując zwłaszcza w ataku. W tym okresie gry praktycznie bezbłędne na siatce były Winiarska i Dergun. Niestety w trzeciej odsłonie przemyślanki po dwóch łatwych zwycięstwach w poprzednich setach, pewne swojej wygranej zupełnie stanęły. Dotyczyło to zwłaszcza gry obronnej, kiedy polonistki nie potrafiły odebrać zagrywki oraz ataków przeciwnika. Jedynie dobrze w tym elemencie gry spisywała się Presz, niejednokrotnie wybierając bardzo trudne piłki po ataku przyjezdnych. Jednak dobra postawa tylko jednej zawodniczki nie wystarczyła, i dzięki tej słabszej grze gospodyń zawodniczki z Czudca uwierzyły w siebie i spokojnie wygrały seta do 15. Na szczęście w ostatnim fragmencie meczu nastąpiła mobilizacja Polonii i przemyślanki grając na swoim normalnym poziomie zwyciężyły w czwartym secie do 14 odnosząc kolejne zwycięstwo za trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu Polonia utrzymała czwarte miejsce w tabeli.

18 lutego bardzo trudny mecz z UKS MOSiR Jasło czołowym zespołem III ligi przemyślanki rozegrają na wyjeździe. Kolejne, kończące rozgrywki spotkanie Polonia rozegra w Przemyślu 25 lutego (sobota) o godz. 12.00 z SMS STAL Mielec (hala POSiR).

Polonia: Joanna Wiśniowska - kapitan (rozgrywająca), Kamila Presz (przyjmująca), Lilia Winiarska (atakująca), Sylwia Wolańska (przyjmująca), Magdalena Tereszczak (środkowa), Katarzyna Dergun (środkowa), Agnieszka Galanty (libero I), Adrianna Łucka (libero II) oraz Barbara Smyk i Katarzyna Maliczewska. Trener: Jan Buć

Aktualna tabela III ligi kobiet

Kategorie: