Przygotowania naszych przeciwników cz. 1

Przedstawiamy serię artykułów opisujący przygotowania naszych przeciwników do sezonu 2012/2013

Avia Świdnik

W drużynie Avii Świdnik w tym sezonie nie zobaczymy już Patryka Grzegorczyka, Damiana Paluszka, Damiana Irackiego i Alexa Tytona. Dodatkowo władze klubu nie zaprzeczają, że podziękują za grę Marcinowi Kubiakowi i Karolowi Lewczukowi. Na pierwszych zajęciach z nowych graczy pojawią się Łukasz Giza i Jankowski. Do tego swój przyjazd zapowiedziało już trzech kolejnych piłkarzy. Testowanych zawodników może być jednak więcej.

W pierwszym sparingu drużyna Avii Świdnik zmierzyła się z drugoligową Puszczą Niepołomice niespodziewanie pokonując ją 2:0. W kolejnym sparingu swoją formę sprawdzali z Orlętami Łuków również wygrywając 2:0. Obie bramki strzelili testowani zawodnicy ze Stali Kraśnik. Przed nimi jeszcze dwie gry kontrolne z: Lublinianką-Wieniawa (28.07) i Omegą Stary Zamość (04.08).

Chełmianka Chełm

Chełmianka swoje przygotowania do sezonu zaczęła 9 lipca. Z drużyny odeszło kilku doświadczonych graczy: Bartek Porzyc, Arek Słomka, Sebastian Kogut, Łukasz Dyczko, Marcin Kasperek, Jarek Wyroślak, Krzysztof Fajman. Szkielet „nowej” drużyny ma zostać oparty na graczach, którzy zostali. Do treningów drużyny przyłączył się Damian Fils grający w Bogdance II Łęczna. Dodatkowo byli testowani zawodnicy z zespołów Widok Lublin, Chełmianka II, Niedźwiadek Chełm. Do drużyny dołączył brazylijski zawodnik Sérgio Leândro Seixtos Santos.

Drużyna z Chełmu w pierwszym sparingu zmierzyła się z Omegą Stary Zamość wygrywając 1:3. W ramach przygotowań drużynę Chełmianki czekają jeszcze sparingi z drugoligowym Motorem Lublin, Igrosem Krasnobród w Krasnobrodzie. Obecnie zawodnicy Chełmianki Chełm są na zgrupowaniu w Zwierzyńcu.

Izolator Boguchwała

Na pierwszym treningu w Boguchwale pojawiło się 26 zawodników. Spośród nowych zawodników przybył Sebastian Brocki. Ze starych piłkarzy zabrakło Krzyśka Szponda, który przeszedł do Siarki Tarnobrzeg. Nieobecny był również Marek Czopko (przejście do Karpat Krosno). Łukasz Rogali oraz Tomasz Płonka rozgrywali sparingi odpowiednio w Resovi Rzeszów oraz Siarce. Na kolejnym treningu obecnych było 22 dwóch zawodników. Nowym trenerem drużyny jest Jakub Słomski.

Pierwszy sparing Izolator zagrał z Sokołem Sieniawa wygrywając 5:0. Ten wysoki wynik spowodowany był przewagą drużyny z Boguchwały. Mimo wielu zmian w składzie piłkarze bardzo dobrze dogadywali się ze sobą. Kolejny sparing został rozegrany z drużyną Strumyk Malawa. Drużyna gości przegrała 3:1. Dużą niespodzianką była przegrana Izolatora Boguchwała z beniaminkiem III ligi Orłem Przeworsk aż 0:2.

Karpaty Krosno

Z drużyny Karpaty Krosno odejdzie wielu zawodników. Na pewno trzeba zacząć od Pawła Sedlaczka, który będzie występował w barwach „przemyskiej barcelony”. Sebastian Meier oraz Paweł Tomkiewicz przeszli do Partyzanta Targowiska, Damian Garlak do LKS Długie, Damian Albrycht do Cosmos Nowotaniec. Drużyna z Krosna zostanie wzmocniona przez Mateusza Krawczyka, Rafała Nikody, Michała Zajdel, Ireneusza Zarzyka (wszyscy z Partyzanta Targowiska), Marka Czopko (były zawodnik Izolatora Boguchwała), Roberta Kozubala, Roberta Rachwała (Ruch Chorzów ME), Tomasza Liputa (Orzeł Balin) oraz Dawida Kuliga (junior Karpaty Krosno).

Karpaty zagrały już 4 sparingi z: Naftą Jedlicze (wygrana 3:0), Resovią Rzeszów (przegrana 1:2), Radomiakiem Radom (również przegrana 1:2), Okocimiem Brzusko (przegrana 1:2). W nadchodzącym czasie czeka ich kolejne 4 spotkania z Unią Tarnów, Stalą Rzeszów, Cosmosem Nowotaniec oraz Izolatorem Boguchwała.