Przemyślanki w finałach MP Juniorek

Zawodniczki MKS Polonia Przemyśl Kasia Dergun i Sylwia Wolańska w dniach 27-29.07.12 uczestniczyły w finałach Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Zawody odbyły się na świetnie przygotowanym obiekcie w Kędzierzynie – Koźlu.

Przemyślanki awansowały do MP po wygraniu zawodów wojewódzkich a następnie zajęciu trzeciego miejsca w półfinałach. Do tej pory żaden zespół „plażowy” z Podkarpacia nie awansował do finałów MP w siatkówce plażowej. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Wystąpiły w nich m.in. obecne wicemistrzynie świata w kat. do lat 19-stu, oraz tegoroczne mistrzynie Europy do lat 18-stu. W tym gronie dobrze zaprezentowały się debiutujące w mistrzostwach przemyślanki.

W ostatnim pojedynku na drodze o wejście do czołowej 12-stki stanęły im reprezentantki woj. Śląskiego - Baron A./Daniszewska K., ubiegłoroczne brązowe medalistki MP. Był to bardzo emocjonujący i wyrównany mecz, który niestety dla przemyślanek zakończył się ich porażką w tai breku (21:18), (19:21), (13:15). Ostatecznie polonistki po naprawdę dobrej grze zajęły ostatecznie XIII miejsce w Polsce. Już sam awans do finałów MP juniorek był dla nich ogromnym sukcesem a dobra gra w finałach dobrym prognostykiem na przyszłość ponieważ obydwie nasze zawodniczki są jeszcze w wieku kadetki i przez najbliższe dwa lata będą mogły grać w kat. juniorki.


Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
               

Dodaj do: