Przemyślanki w finałach MP

Wielkim sukcesem dla zawodniczek MKS Polonia Przemyśl zakończyły się półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Zawody odbyły się pod koniec czerwca w Krośnie. Kasia Dergun i Sylwia Wolańska zakwalifikowały się do finałów MP zarówno w kategorii juniorek jak i kadetek. Najpierw w juniorkach zdobyły awans z czwartego miejsca a tydzień później w kadetkach wywalczyły brązowy medal półfinałów. W kategorii kadetek nasza para miała szansę walczyć nawet o pierwsze miejsce, ale niespodziewana i pechowa porażka w eliminacjach z lubelską parą (21:13, 19:21, 13:15) spowodowała, że musiały one grać dodatkowe dwa mecze, co odbiło się później kondycyjnie w spotkaniu o finał z zespołem AZS Atena Warszawa. W meczu o brązowy medal przemyślanki nie dały szans rywalkom z Chełmna (21:13, 21:16). Mecz o I miejsce zakończył się zwycięstwem pary warszawskiej, która zdecydowanie (21:8, 21:14) pokonała zespół wicemistrzyń mazowieckiego UKS Plas W-wa. Poziom zawodów był bardzo wysoki. M.in. startowały w nich pary trenujące na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, skąd wywodzi większość kadrowiczek reprezentacji Polski.

Sukces przemyskiej pary jest do tej pory największym osiągnięciem w historii siatkówki plażowej na Podkarpaciu. Jedynie, również w tym roku, para juniorów AKS Rzeszów /zaplecze Resovii/ uzyskała z czwartego miejsca awans do finałów MP.

Już za dwa tygodnie przemyślanki jadą na MP kadetek do Gorlic, a tydzień później na MP w kat. juniorek do Kędzierzyna Koźle.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Kategorie: