PODKARPACKA III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET

Trwają przygotowania do III ligowych rozgrywek siatkarek Polonii. Po odbytym pod koniec sierpnia przygotowawczym obozie sportowym w Oleszycach w tą sobotę przemyskie zawodniczki uczestniczyły w turnieju w Dębowcu. Skład zespołu nie zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem, tylko na razie w treningach nie uczestniczą przyjmująca Kamila Presz /kontuzja/ oraz Agnieszka Galanty /libero/, ale jest szansa, że w najbliższym czasie dołączą do zespołu. Pierwszy mecz polonistki rozegrały z drużyną ST Sanoczanka Sanok. Wzmocnione, w porównaniu z ubiegłym sezonem przeciwniczki pokonały nasz zespół 25:22 i 25:23. Walka przez cały mecz była wyrównana i tylko końcówki obu setów zadecydowały o zwycięstwie sanoczanek. Następny mecz Polonia zagrała z drużyną z Dębowca. Po również wyrównanym pojedynku przemyślanki pokonały gospodynie 2:1 w setach. W ostatnim meczu zawodniczki Polonii rozgromiły młody zespół Ekstrim Gorlice. Przemyślanki, które z meczu na mecz grały coraz lepiej, w ostatnim spotkaniu zdecydowanie przyśpieszyły rozegranie i wyprowadzanie ataku. Skutkiem tej gry było rzadko spotykane na tym poziomie zwycięstwo Polonii w drugim secie 25:5. Turniej wygrała drużyna z Sanoka, drugi był zespół Polonii, trzecie miejsce dla Dębowca a ostatnie Gorlice. Lilia Winiarska została wybrana najlepszą atakującą turnieju. Następny turniej przygotowawczy Przemyślanki rozegrają 22 września w Łańcucie Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl:
Joanna Wiśniowska - kapitan /rozgrywająca/, Monika Tarnawska /rozgrywająca/, Lilia Winiarska /atakująca/, Sylwia Wolańska /przyjmująca/, Magdalena Tereszczak /środkowa/, Katarzyna Dergun /środkowa/, Agnieszka Wajda /libero/, Adrianna Łucka /przyjmująca/, Barbara Smyk /środkowa - przyjmująca/. Trener: Jan Buć

Kategorie: