Klasa A - 29 kolejka

Bendiks Polonia Przemyśl II - Grom Wyszatyce 2:2 (2-0)

Polonia: Kuźma – Zwoliński(60’ Stawarz), Andruszewski(c), Krupczak, Kurylak – Łoś(46’ Kwolik), Delikat, Kościelny(46’ Brudek) , Pikłowski(75’ Gudzelak) - Kazek A, Kucab(65’ Magierski)

Rezerwa: Brudek, Gudzelak, Magierski, Stawarz, Kwolik

Bramki dla Polonii: Zwoliński, Pikłowski

W przedostatniej kolejce „A” klasy Bendiks Polonia Przemyśl II grała na własnym stadionie z Gromem Wyszatyce. Do tego meczu rezerwy podchodziły już w roli drużyny, która przed tą kolejką zapewniła sobie awans do 5 ligi. Pierwsza połowa to głównie przewaga Polonii oraz groźne kontrataki przyjezdnych. Pierwszą bramkę dla „Second Team” strzelił Zwoliński, który pokonał bramkarza strzałem zza „szesnastki”. Kolejne trafienie dołożył Rafał Pikłowski i przemyska Barcelonka prowadziła do przerwy 2-0. Po zmianie stron trener Andruszewski zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian. Szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymali zawodnicy rezerwowi. W drugiej połowie po błędach indywidualnych gościom udaje się strzelić bramkę kontaktową, a następnie doprowadzić do remisu. Rezultat końcowy brzmiał zatem 2:2. Wynik ten można uznać że niespodziankę, jednak należy „rozgrzeszyć” naszych piłkarzy, którzy cały sezon mocno pracowali na upragniony awans i osiągnęli założony cel.

Po gwizdku końcowym miejsce miało miejsce małe świętowanie awansu. Wszyscy piłkarze oraz osoby związane z drużyną pojawili się na murawie w okolicznościowych koszulkach upamiętniających awans, czemu towarzyszyły tańce śpiewy i szampany. Warte dodania jest to że po raz kolejny na wysokości zadania stanęli nasi kibice, którzy nie przeszli obojętnie wobec tego sukcesu, podarowali kwiaty trenerowi Andruszowskiemu oraz wszystkim członkom pamiątkowe smycze wraz z podziękowaniami i gratulacjami… a na samym końcu „przypomnieli” o przyszło sezonowych debrach Przemyśla. Takim zachowaniem kibice pokazali, że nie ważne na jakim poziome sportowym się gra ważne żeby godnie i dumnie reprezentować nasz klub.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć