Klasa A - 18 kolejka

Bendiks Polonia Przemyśl II - Biało Czerwoni Kaszyce 3-0

Polonia: Kuźma, Łoś, Krupczak, Andruszewski(c), Zwoliński, Żyga , Delikat, Pikłowski, Berezowski, Kucab, A. Kazek

Rezerwa: Perizhok, Berezowski, Brudek, Volynskyi, Stawarz, Kruk, Magierski

Bramki: Kucab 15’, Kazek 32’, Perizhok 82’

W ramach 18 kolejki Przemyskiej „A” klasy Bendiks Polonia Przemyśl II podejmowała na własnym stadionie drużynę Biało Czerwonych Kaszyce. Mecz rozgrywany był w arcytrudnych warunkach atmosferycznych. Porywisty wiatr i padający śnieg nie był na pewno sprzymierzeńcem zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Mimo złych warunków pogodowych kibice oglądający to spotkanie byli świadkami ciekawego widowiska, a wszystko za sprawą drużyny gości, która jako jedna z nielicznych drużyn(o ile nie jedyna) w tej lidze przyjechała na stadion Polonii i nie postawiła przysłowiowego „autobusu” w bramce tylko starała się dotrzymać kroku rezerwom naszej Barcelonki. W pierwszych minutach tego spotkania przyjezdni chcieli zaskoczyć Polonię i kilka razy próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Artka Kuźmę, jednak obronną ręką z opresji wychodziła defensywa „Second Team” na czele z Władziem Andruszewskim. W 15 minucie meczu Polonia po raz pierwszy skarciła drużynę z Kaszyc a autorem gola został Łukasz Kucab , który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. Po strzelonej bramce Polonia starała się dłużej utrzymać przy piłce jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne i grząskie boisko utrudniały taką grę. W 32 minucie druga bramkę na przemyskiej barcelonki strzelił Adrian Kazek dla którego była to pierwsza bramka na wiosnę a 14 w całym sezonie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie mimo kilku groźnych akcji Polonii, jednak zabrakło w nich wykończenia. W drugiej odsłonie spotkania goście śmielej zaatakowali Polonię i stworzyli kilka okazji ale na posterunku był Kuźma. Przemyska Barcelonka mądrze się broniła i wyprowadzała szybkie kontry dzięki czemu miała parę wyśmienitych okazji jednak brakowało w nich wykończenia. W końcówce tego spotkania a dokładniej w 82 minucie Polonia dobiła swojego rywala , autorem gola został wprowadzony na boisko po przerwie Perizhok , który wykończył szybka kontrę naszego zespołu. Dzięki temu zwycięstwu Bendkis Polonia Przemyśl II umocniła się na fotelu lidera zwiększając przewaga nad wiceliderem z Leszna do 5 punktów.

Na kolejne spotkanie rezerw Przemyskiej Barcelonki zapraszamy w wielką sobotę tj. 7kwietnia o 12:00. Nasza drużyna na własny stadionie podejmować będzie Leśnika Birczę. Zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie mimo świątecznej gorączki, emocje gwarantowane !

Kategorie: