Klasa A - 17 kolejka

LKS Ujkowice - Bendiks Polonia Przemyśl II 0-3 (0-0)

Polonia: Kuźma– Zwoliński, Syvyi(78’ Krupczak), Andruszewski(c), Kurylak – Żyga (60’ Volynskyi), Delikat, Pikłowski, Łoś(46’ Perizhok) – Kucab(45’ Kwolik), A. Kazek(82’ Berezowski)

Rezerwa: Kwolik, Perizhok, Berezowski, Krupczak, Brudek, Volynskyi

Bramki: Syvyi 47’, 56’ , Kwolik 90’

Drugie spotkanie w rundzie wiosennej piłkarze Bendiks Polonii Przemyśl II rozegrali na wyjeździe w Ujkowicach. Mecz rozgrywany był przy porywistym wietrze , co kilkukrotnie dało się we znaki jednej jak i drugiej drużynie. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek mimo kilu świetnych okazji Polonii, ale zabrakło zimnej krwi przy wykończeniu. W przekroju całej pierwszej połowy , to przemyska barcelonka była zespołem dominującym. W akcjach ofensywnych zawodnicy Polonii długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje bramkowe , w obronie zaś stosowanie wysokiego pressingu na całym boisku ograniczyło gospodarzy do wybijania długich piłek na napastników , z którymi nasza obrona radziła sobie bez zarzutu. W drugiej odsłonie „secondo team” jeszcze bardziej podkręciła tempo co przyniosło skutek już w 47 minucie kiedy to bramkę z rzutu wolnego strzelił dobrze dysponowany tego dnia Syvyi. Co do jakości pierwszej bramki Sergiia można mieć wątpliwości bo trochę „pomógł” przy strzale bramkarz gospodarzy , to już drugi gol z 56 minuty obrońcy Polonii był z pewnością ozdobą tego spotkania. Kapitalne uderzenie zza pola karnego pod poprzeczkę nie zostawiło żadnych szans golkiperowi z Ujkowic. Po zdobyciu drugiej bramki przemyska barcelonka dalej grała „swoje” i stwarzała kolejne sytuacje. W 75 minucie drugą żółtą kratkę otrzymał Mateusz Kurylak i Polonia musiała kończyć mecz w dziesiątkę, jednak nie wpłynęło to w żaden sposób na grę podopiecznych trenera Andruszewskiego a wręcz przeciwnie w 90 minucie trzecią bramkę strzelił Kichał Kwolik i tym ustalił wynik meczu. Polonia przywiozła do Przemyśla cenne 3 punkty i pewnie lideruje w przemyskiej A klasie.

W kolejnym spotkaniu Bendiks Polonia Przemyśl II podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Biało – Czerwonych Kaszyce. Mecz odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć