Klasa A - 16 kolejka

Bendiks Polonia Przemyśl II - Wiar Huwniki    1:0     (1:0)

Polonia: Kuźma– Zwoliński, Syvyi, Andruszewski(c), Kurylak – Żyga (46’ Kwolik), Delikat, Pikłowski, Volynskyi (46’ Perizhok) – Kucab (55’ Łoś), A. Kazek (75’ Berezowski)

Rezerwa : Kwolik, Perizhok, Łoś, Berezowski, Krupczak, Bacza

Bramka: Kucab 45’

18 marca drużyna Bendiks Polonii Przemyśl II zainaugurowała rundę wiosenna przemyskiej „A” klasy podejmując na własnym stadionie drużynę Wiru Huwniki. Polonię w tym meczu zadowalało tylko zwycięstwo i z takim założeniem zawodnicy wyszli na to spotkanie. Mecz od samego początku zdominowała przemyska barcelonka, która potrafiła długo utrzymywać się przy piłce i zepchnęła swojego rywala do defensywy. Atak pozycyjny prowadzony przez naszą drużynę zaowocował kilkoma sytuacjami bramkowymi, ale zabrakło skutecznego wykończenia. Jedyna bramka tego spotkania padła tuż przed przerwą w 45 minucie kiedy to niefrasobliwość defensorów z Huwnik wykorzystał Łukasz Kucab i strzałem z ok. 10 metrów pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie scenariusz wydarzeń boiskowych nie uległ zmianie Polonia prowadziła grę i stwarzała sobie sytuacje najdogodniejsze z nich mogli wykorzystać Kwolik i Syvyi ale zabrakło skuteczności. Co do gości to oddali oni w całym meczu jeden celny strzał w 85 minucie groźnie z głowy strzelał Krzysztof Gierczak ale kapitalną interwencją popisał się Kuźma, który w całym spotkaniu nie miał za dużo pracy. 3 punkty zostały w Przemyślu i przy równoczesnym remisie Fenixa Leszno z Czarnymi Bolestraszyce Bendiks Polonia Przemyśl II umocniła się za pozycji lidera odskakując wiceliderowi na 2 punkty .

Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają w najbliższą niedziele na wyjeździe w Ujkowicach , zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie.

Kategorie: