III liga siatkówki - 3 kolejka

MKS POLONIA POSiR Przemyśl - MKS San Pajda Jarosław 1 : 3

Dzisiaj trzeci mecz w tym sezonie rozegrały zawodniczki Polonii Przemyśl. Ich przeciwnikiem był MKS San Pajda Jarosław. Pomimo, że to drużyna debiutująca w III lidze i grają w niej młode zawodniczki, jest to mocny zespół, jeden z faworytów ligowych rozgrywek. W większości są to dziewczęta, które zostały „sprowadzone” do Jarosławia z terenu podkarpackiego i województw ościennych w ramach ogólnopolskiego programu Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Pierwszy set, choć wyrównany był jednak dla Jarosławia. W drugim, dobrą zmianę na pozycji libero dała w zespole Polonii Agnieszka Galanty. Dzięki dobremu odbiorowi przemyślanki przyśpieszyły grę i od początku do końca seta prowadziły z kilku punktową przewagą wygrywając do 17-stu. Niestety dwa ostatnie sety to słabsze przyjęcie gospodyń i przewaga w bloku i ataku jarosławianek, które zakończyły mecz zwycięstwem 3:1. Pomimo porażki, przemyślanki rozegrały dobre spotkanie, które zwłaszcza w dwóch pierwszych setach stało na wysokim poziomie. Wśród zawodniczek Polonii nieźle w ataku zaprezentowała się Sylwia Wolańska a skuteczne zagrywki Joanny Wiśniowskiej i Kasi Dergun przyniosły wiele punktów gospodyniom.
Następny mecz Polonia rozegra 10.11.2012 na wyjeździe z SST Lubcza Racławówka.

Skład MKS Polonia POSIR Przemyśl:
Joanna Wiśniowska - kapitan /rozgrywająca/, Barbara Smyk /przyjmująca/, Lilia Winiarska /atakująca/, Sylwia Wolańska /przyjmująca/, Magdalena Tereszczak /środkowa/, Katarzyna Dergun /środkowa/, Agnieszka Galanty /libero/, Adrianna Łucka /libero/,oraz Agnieszka Wajda i Małgorzata Kosała. Trener: Jan Buć

Aktualna tabela.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Kategorie: