I liga - 6 kolejka

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl
(29:15, 26:24, 20:15, 17:22) AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań
Najwięcej zagranych minut:
Dariusz Wyka (26:02) Grzegorz Kukiełka (25:38) Haran Shifman (23:29) Bartosz Bal (22:01)
Najwięcej zdobytych punktów:
Dariusz Wyka (23) Bartosz Bal (15) Grzegorz Kukiełka (14) Tomasz Zabłocki (9)

Statystyki spotkania na stronie pzkosz.pl

pzkosz.pl:

Mariusz Zamirski w roli szkoleniowca Budimpex-Polonii Przemyśl po raz drugi zwycięski. „Niedźwiadki” w 6. kolejce bez większych problemów pokonał AZS Politechnikę Poznań, która z każdym meczem ligowym gra słabiej. Tylko 2 z 10 rzutów z gry trafił Adam Metelski. Najlepszy mecz w pierwszej lidze w drużynie gospodarzy rozegrał Dariusz Wyka (23 pkt i 15 zbiórek). Na ławce rezerwowych w Przemyślu zabrakło Jakuba Musijowskiego.

sportowefakty.pl:

Przemyślanie po zmianie trenera na Mariusza Zamirskiego wyraźnie odżyli. Najpierw wygrali arcyważny pojedynek na wyjeździe ze Stalą Ostrów, a w sobotę zanotowali bardzo dobry występ przeciwko poznańskiej Politechnice. Nie da się ukryć, że spora w tym zasługa Dariusza Wyki, który był w zasadzie non stop zasypywany piłkami przez partnerów. Młody podkoszowy umiejętnie wykorzystywał swoje warunki wzrostowe oraz atletyzm, czym siał spustoszenie w szeregach przeciwnika. Zresztą wynik 11:4, jaki widniał na tablicy świetlnej po kilku minutach mówił sam za siebie. Dodatkowo sporą aktywność przejawiał Tomasz Zabłocki. Eks-gracz m in. Znicza Jarosław i Turowa Zgorzelec nie miał problemów z seryjnym umieszczaniem piłki w koszu, czym wreszcie zaskarbił sobie sympatię publiczności.
Ekipa z Wielkopolski zaś sprawiała wrażenie kompletnie zagubionej. Popełniała błędy w obu formacjach i nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym przemyślanom. Jako jedyny spośród ogólnego marazmu wyróżniał się Paweł Stankiewicz, jednak w pojedynkę tak naprawdę nie miał szans uzyskać czegokolwiek.