Druga runda Intermarche Basket Cup

Rywalizacja w Intermarche Basket Cup nabiera tempa. We wtorek i środę 32 zespoły walczyć będą o awans do kolejnej rundy pucharowej rywalizacji.

Przed rokiem w zależności od klasy rozgrywkowej zespoły rywalizowały o dwa różne puchary. Kluby z pierwszej, drugiej bądź trzeciej ligi grały o Puchar PZKosz, którego zdobywcą został wówczas drugoligowy WKS Śląsk Wrocław. Po Puchar Polski sięgnął zaś Trefl Sopot. W tym sezonie wszystkie drużyny biorą udział w jednych rozgrywkach.

Po raz drugi w historii szansę rywalizacji z seniorskimi klubami pierwszej bądź drugiej ligi otrzymały zespoły z czwartej co do hierarchii klasy rozgrywkowej w Polce. W ślad zaproszonego przed rokiem z trzeciej ligi Stawiński Basket Piła poszły w tym roku: OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki BŁAŻOWA, PORTOFINO Włocławek, KKS Siechnice, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, Śląsk II Wrocław i PGKiM Ozimek/Grodziec. Niestety wszystkie trzecioligowe drużyny swój udział w rozgrywkach zakończyły na pierwszej rundzie pucharowych zmagań.

Rozgrywki prowadzone są systemem pucharowym. W każdej z rundy gra się jeden mecz, a jego zwycięzca przechodzi do kolejnej fazy zmagań. Gospodarzem meczu jest drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, a w przypadku tej samej klasy gospodarze są losowani przed każdą rundą.

Terminarz rozgrywek

1/16 finału – 07.11.2012r. (środa)
1/8 finału – 21.11.2012r. (środa)
1/4 finału – 12.12.2012r. (środa)
Final Four PZKosz – 29 – 30 grudnia 2012r.
(3 zespoły awansują do fazy centralnej z udziałem drużyn z PLK)

We wtorek i środę w rozgrywkach fazy wstępnej weźmie również udział osiem drużyn Tauron Basket Ligi, które nie grają w europejskich pucharach oraz Zjednoczonej Lidze VTB. Zarówno I, jak i II runda rozgrywane są systemem mecz i rewanż, po których przegrywający odpada z turnieju. W dwumeczu liczy się suma zdobytych punktów - w przypadku remisu w pierwszym spotkaniu nie będzie rozgrywana dogrywka.

W drugiej rundzie Intermarche Basket Cup na poziomie rozgrywek prowadzonych przez PZKosz zagrają:

Trefl II Sopot - SMS PZKosz Władysławowo (wtorek, godzina 18:30)
HAWAJSKIE KOSZULE BANK SPÓŁDZIELCZY Żory - MKS Dąbrowa Górnicza (wtorek, godzina 18:30)
HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska - BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl (środa, godzina 17:30)
BKS TUR Bielsk Podlaski - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce (środa, godzina 18:00)
GKS Tychy - PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno (środa, godzina 18:00)
KSK Noteć Inowrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń (środa, godzina 18:00)
AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań - AZS WSGK POLFARMEX Kutno (środa, godzina 18:00)
WKK Wrocław - WKS Śląsk Wrocław (środa, godzina 18:00)
KING WILKI MORSKIE Szczecin - AZS Radex Szczecin (środa, godzina 18:00)
KS Pogoń Prudnik - GTK FLUOR Gliwice (środa, godzina 18:30)
TS WISŁA Kraków - AZS AGH ALSTOM Kraków (środa, godzina 18:30)